Страница 1 от 3
Окисляване на плюсовата клема
Публикувано: съб ное 15, 2008 7:06 pm
от marti4ek
Здравейте колеги,преди време реших да заредя акумулатора си и когато свалих защитния му капак забелязах ,че се е натрупал доста окис около плюсовата клема почистих клемата заредих акумулатора и наскоро пак реших да го заредя ,че малко е паднал и клемата пак беше покрита с окисление някой знае ли на какво се дължи това за да го отстраня Благодаря

Публикувано: съб ное 15, 2008 7:57 pm
от teoto
Сложи (залепи) 5 стотинки между капачките към плюсовият кабел. Окиса ще се събира на стотинките. Провери да не ти презарежда акумулатора.
Публикувано: съб ное 15, 2008 8:03 pm
от sek.1
Намажи обилно клемите с технически вазелин или грес.
Публикувано: съб ное 15, 2008 8:19 pm
от solo5
sek.1 написа:Намажи обилно клемите с технически вазелин или грес.

... и затегни добре
Публикувано: съб ное 15, 2008 8:38 pm
от emil_v r
Ugasi dvigatela ,radio i vsicko po kolata .
Otka4i plusa , i m/u nego i klemata cvracni lampa 12v 3 vat , kato tazi na plafonia .
Kazi sveti li ?
Публикувано: нед ное 16, 2008 12:32 pm
от yakinceto
намажи клемите с мед няма да имаш окис .Знам го от опит
Публикувано: пон ное 17, 2008 3:14 pm
от Neno Er
yakinceto написа:намажи клемите с мед няма да имаш окис .Знам го от опит
И няма да се отървеш от пчели докато "оближат" меда-майтап.

Преди "100 години" си купих т.н. автоклем паста. С нея мажех клемите на Москвича.
Ако сега няма такава, може да се използва графитна, в краен случай обикновена грес. Графитната все пак е проводяща.
Послушай и другите съвети и пробвай.
Публикувано: пон ное 17, 2008 6:06 pm
от marti4ek
Благодаря много на всички ви ще пробвам но интересно ми е кое предизвиква това окисление и не мога ли да го отстраня

Публикувано: пон ное 17, 2008 6:48 pm
от ESPACE
marti4ek написа:Благодаря много на всички ви ще пробвам но интересно ми е кое предизвиква това окисление и не мога ли да го отстраня 
Причината е че имаш пукнатина около клемата и оттам "диша" акумулатора. Та мазането само козметично оправя проблема-просто не позволява на парите да взаимодействат с метала.
Публикувано: пон ное 17, 2008 10:33 pm
от marti4ek
Това вече е обяснение на проблема, много благодаря ESPACE!