Страница 1 от 4
За изпотяване на прозорците
Публикувано: нед ное 04, 2012 11:23 pm
от estorm
Хора споделете как се оправяте с тоя проблем . Чета за разни спрейчета, но кои стават и кои замазват не знам. Аз залагам на чистенето със спирт отвътре, че като пръскам таблото със силиконовия спрей става мазало на прозореца само малко влага да се появи.
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: нед ное 04, 2012 11:25 pm
от Chefo77
Първо смяна на поленовия филтър (този за купето). И после - с редовна употреба на климатика. Включително и зимата.
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: пон ное 05, 2012 9:46 am
от igt
Ако ползваш бутон за циркулация на въздуха сама в купето се получава ужасен конденз.
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: пон ное 05, 2012 9:55 am
от Gnus
Духане на парно/климатик + леко отваряне на прозорец когато е възможно.
И спокойствие! Когато са много разговорите и нервите в колата, се отделя повече пара!
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: пон ное 05, 2012 11:11 am
от kuger
Провери също за течове в купето, от парно, от лош уплътнител
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: пон ное 05, 2012 8:24 pm
от estorm
Течове нямам. По наблюдения влагата идва от мокрите или снежни обувки и дрехи което няма как да се спре. И остава в колата вечер няма как да проветрявам и къде да излезе. А на сутринта е ужас Климатроника се справя ама докато го чакам при тия цени на бензина то по добре такси да взема

Не оставям на рециркулация даже прозорец отварям ама то кошмар отникъде никаква видимост първите минути. Най гадно е ако е замръзнало отвътре изпотеното. Няма как едно кило бензин заминава докато чакам че двигателя ми е голяма ламя. Затова кажете някой изпитан спрей или бабина рецепта ако ще да е

А вечер слагате ли нещо против заледяване на предното стъкло ? Баси тук ако не е с предница към блока стъргането не се разминава. Такава влага е зоната. Смешно или не гледам колеги слагат картони под чистачките.
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: пон ное 05, 2012 8:29 pm
от stiv1961
Аз през зимата слагам чаршаф и го ,,закопчавам" с вратите. Е, предното отвън не е замръзнало, но страничните и задното пак си искат почистване.
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: пон ное 05, 2012 8:49 pm
от cvetanmu
Стържа си стъклата задължително всяка сутрин зимата

. Докато почиствам стъклата мотора работи и парното вдига запотяването, но никога не е било много запотено ( със мокетени стелки си карам зимата и влага в тях си има цяла зима). Колата трябва да има вентилационни отвори в задната част на купето - провери да не са запушени.
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: вт ное 06, 2012 8:50 am
от Pinto
Целогодишно колата ми стои на вън. Зимата имам голям проблем със стъклата - замръзват отвън. Почиствам ги най-старателно и като тръгна се получава някаква финна коричка отвън и нищо не се вижда. Особено, ако слънцето свето насреща. Купих си нещо като сенник, който обаче се слага от вън и се защипва с вратите. Махам го сутрин и стъклото е абсолютно чисто. Обаче потегля ли пак се образува скреж. Спирам няколко пъти да чистя чак докато загрее парното. Изглежда няма решение на този проблем.
Re: За изпотяване на прозорците
Публикувано: вт ное 06, 2012 8:58 am
от stiv1961
Pinto написа:Целогодишно колата ми стои на вън. Зимата имам голям проблем със стъклата - замръзват отвън. Почиствам ги най-старателно и като тръгна се получава някаква финна коричка отвън и нищо не се вижда. Особено, ако слънцето свето насреща. Купих си нещо като сенник, който обаче се слага от вън и се защипва с вратите. Махам го сутрин и стъклото е абсолютно чисто. Обаче потегля ли пак се образува скреж. Спирам няколко пъти да чистя чак докато загрее парното. Изглежда няма решение на този проблем.
Приготви си за зимата в една тубичка с тънък щуцер чист спирт. Преди да тръгнеш пръсни по цялата дължина на стъклото отгоре/ да се слее надолу/. Като пуснеш чистачките на интервал няма заскрежаване.