Страница 1 от 1

Изравняване на стени в банята

Публикувано: пет фев 16, 2007 9:10 pm
от baticko
Живея в панелка и до сега на банята не е правен ремонт. Въпреки че банята е клетка стените пак са криви. Въпросите ми са два:
1. Задължително ли е да грундирам стените?
2. За замазка мога ли да използвам смес, която за слепващо вещество съдържа цимент+лепило за плочки?
Благодаря предварително!!!

Публикувано: пет фев 16, 2007 9:56 pm
от Rumen Iankov
Мини стените с теракол.А за замазване можеш да използваш пясък,вар и цимент.

Публикувано: пон фев 19, 2007 6:08 am
от Profi Stroi
Ако банятат ти е клетка има боя по нея
Махни боята и тогава слагай бетон контакт например
Иначе малко са вече майсторите който измазват бани и то хубаво
Повечето го правят с гипсокартон но ако сам си решил да го правиш първо сметни колко материал ще ти трябва и после се набивай с теракол за измазване:)

Публикувано: пон фев 19, 2007 10:11 pm
от solo5
ние изправяме с хоросан
2лв и нещо е торба 20 кг
дотук са отишли 11 торби
може би още към 4-5 ще трябват

Публикувано: вт фев 20, 2007 12:58 pm
от Sav4ev
Много яко си изпатих от панелна баня - тип цяла клетка. Понеже е заводски боядисана с някаква блажна /или по-скоро мазна/ боя, не задържа теракола даже и един месец - отлепи се на огромни парчета заедно с плочките. Сега сме сложили зелен гипсокартон, захванат с някакво специално лепило /мисля, че беше на Кнауф/ и отделно е хванат на много места с дюбели и винтове. Сега няма проблем - плочките си стоят повече от две години.

Публикувано: ср фев 21, 2007 11:43 pm
от solo5
ми що не я изтърга тая боя :?