Страница 1 от 1
Смяна на хоризонтален с вертикален бойлер
Публикувано: ср мар 07, 2012 5:23 am
от Hebr
Две бани една до друга ползват водата на един хоризонтален бойлер. Преградени са с четворки, по височина , т.е. 12,5 см - дебелина.
Стената е пробита преди слагането на плочките и са сложени 4 болта 14 мм , като и от двете страни на стенана има планки, които сега са под плочките.
Сега имам два болта през 40 см по хоризонтала и още два на 24 см по-надолу успоредни на горните два. Така е сложен хоризонталния.
Как "най-безболезнено" мога да захвана вертикален бойлер ?
Re: Смяна на хоризонтален с вертикален бойлер
Публикувано: ср мар 07, 2012 6:24 am
от VLADO66
С двe шини можeш дa прeнeсeш-пробивaш в двaтa крaя.слaгaш нa 2 същeствувaщи шпилки и нa другия крaй зaкaчaш бойлeрa с двa болтa.Шинитe при врички случaи щe сa под нaклон но нищо,излишнитe шпилки можe дa сe изрeжaт.
Re: Смяна на хоризонтален с вертикален бойлер
Публикувано: ср мар 07, 2012 6:36 am
от preslav
Hebr написа:
Сега имам два болта през 40 см по хоризонтала
Как "най-безболезнено" мога да захвана вертикален бойлер ?
Подходяща планка (профил) между тези два с предварително подготвени болтове за новия бойлер. На някои от бойлерите планката за захващане може да се демонтира, което автоматически означава, че може да се смени с друга със съответните размери. Друг вариант е да извикаш някой гладен сръчко и да се разделиш едни 50-60 лв. т.е. жена ти остава без фризура за 8 март - последното в кръга на майтапа.
Re: Смяна на хоризонтален с вертикален бойлер
Публикувано: ср мар 07, 2012 7:33 am
от LazarGanev
Демонтираш горната планка от стария бойлер и я закрепваш за планката на нови я болтове или заварка и ака окачаш новия.

Re: Смяна на хоризонтален с вертикален бойлер
Публикувано: ср мар 07, 2012 8:44 am
от Krelion
80 литров бойлер тежи стотина кила.Избираш си един от четирите болта/най-подходящия/,останалите ги режеш внимателно,защото пръските от ъглошлайфа нараняват плочките.Купуваш от железарията най-хубавия дюбел за тухла или за монтаж на мивка.Закачваш си бойлера на избрания 14мм.и купения.
То и един болт ще издържи,ама бойлера ще е на криво.
