Страница 1 от 1
Питане за една схема?
Публикувано: нед окт 24, 2010 9:08 pm
от garvana
Става Въпрос за една схема или по скоро за захранването и изглежда ми малко страно та питането ми е ако се направи с нормално безтрансформаторно захранване това ще попречи ли на нормалната и работа?
http://www.elektronika.ba/617/ir-light-dimmer-v1/
А и ако можете да препоръчте подходящ триак за нея че нещо не откривам указаните по магазините или да кажете метод по които мога да го подбера.
Благодаря!!!
Публикувано: нед окт 24, 2010 9:35 pm
от pavelari
Какво искаш да ти включва?
Публикувано: нед окт 24, 2010 9:43 pm
от garvana
Ами искам да я използвам точно по предназначението й!
Публикувано: нед окт 24, 2010 10:43 pm
от Ники274
Тук има готова схема на такъв регулатор
http://www.constructor.bg/mk/IR_regulator.htm
Платката е изработена така,че да се събере на мястото на ключа за осветление.Не ползва външно захранване и като гледам струва 14лв да вземеш частите и да си ги сглобиш у вас.Можеш май и готов продукт да поръчаш с малко оскъпяване за сглобяването.
Публикувано: нед окт 24, 2010 10:56 pm
от garvana
Прави сте така е но нали трябва и да се експериментира .
А и преди малко я навъзах или поне захранването което ме притесняваше повече оказа се че работи тези дни трябва да си програмирам и Контролера и да видиме крайния резултат !
Публикувано: пон окт 25, 2010 10:40 am
от stefan_gb
ВТ 139 има ги по магазините, но зависи колко вата ще управляваш.