Страница 1 от 1
Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: ср яну 29, 2014 8:57 pm
от romanpm
Подсказаха ми че два приемника Булсат могат да се свържат със сплитер 5~2400 МХц до антена с един кабел
Единствено трябва от менюто да се уеднаквят каналите да бъдат само с вертикална или хоризонтална поляризация , вероятно да не си пречат по захранване
Възможно ли е ?

Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: ср яну 29, 2014 10:24 pm
от AAsat
Има специален конвертор за целта - при него проблемите с поляризациите е избегнат.
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=1748 ... 0%F2%EE%F0
Не съм сигурен че още ги предлагат - вече имат и транспондер на долния банд а този конвертор работи само на горния. По принцип може да се купи свободно от подходящ магазин - мисля че цената му беше 25-30лв. но може и да бъркам. Ако има възможност за друг кабел по-добрия вариант е конвертор с два или четири извода. Принципно и масовия универсален конвертор може да се раздели със сплитер но на единия приемник трябва да му се спре захранващото напрежение към конвертора.
Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: чет яну 30, 2014 12:11 am
от romanpm
Благодаря

Стана ми ясно почти всичко , хетеродинът бил на конвертора

и всъщност това е междинна честота . Ще трябва да измисля път за друг кабел защото приемника ще има друго място зима-лете и ще стане бъркотия

Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: чет яну 30, 2014 12:51 am
от pipilica
Абе каква бъркотия нали съм си разклонил кабела от чинията на два приемника единя е директно другия през сплитер от кабеларка и тва е, само не трябва да спираш директния да има захранване конвертора. Ако трабва ще снимам да се посмеете на разклонението.
Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: чет яну 30, 2014 8:26 am
от AAsat
Принципно не е проблем сигнала на единичния конвертор да се раздели със сплитер, но има ограничения, които трябва да се имат предвид. Сплитера трябва да пуска захранване. Поляризацията и банда се определят от приемника, който подава захранване - той е един вид главен. Ако той гледа канал с хоризонтална поляризация - примерно БНТ, другия не може по същото време да гледа канал с вертикална - примерно Евроспорт. Ако пък се пропусне да се изключи захранването обикновено сигнала накъсва и на двата приемника. Някои от сплитерите за кабелна телевизия освен че затихват много в сателитния обхват, имат и галванична връзка мжду активния край и масата и са съвсем неподходящи.
Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: чет яну 30, 2014 11:28 pm
от lacezarasia
разклоняваш си го съвсем спокойно и гледаш. казвам го от опит. да не говориме, че има конвектори с 2, 4 и повече изхода.
Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: пет яну 31, 2014 5:29 pm
от romanpm
Сплитера в началото се оказа че има галванична връзка само между входа и десния изход , то си пише но трябва да се прочете

Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: пон ное 24, 2014 4:37 pm
от R2D2
Здравейте. Имам проблем със сплитер на Булсатком 900~2400 МХц. Един вход - два изхода и надпис "all ports power pass". Предполагам, че проблемът е механичен. Понякога сигналът изчезва и като поразмърдам входящия кабел се появява. Проверявах на някои места(Практикер, Бриколаж, Кауфланд), но сплитерите там са до 1000МХц. Въпросът е в коя верига магазини или от кой сайт мота да купя въпросният сплитер. От Плевен съм ако има по-конкретно предложение.
Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: пон ное 24, 2014 6:28 pm
от fbr
Re: Два Булсат свързани по един кабел до антена , може ли?
Публикувано: вт ное 25, 2014 8:56 pm
от R2D2
Благодаря за линка. Ще го използвам само в краен случай.