Страница 1 от 2

огледален окачен таван

Публикувано: пет юли 13, 2007 11:22 am
от Nemski
здравейте колеги. иска ми се в коридора да си направя окачен таван и да вградя огледала с някаква форма. ако някой е правил подобно нещо или има някакви предложения бих бил много благодарен, ако може да ми помогне и с някоя друга схема на монтажа. благодаря ви предварително.

Публикувано: пет юли 13, 2007 9:57 pm
от leonardo_vd
Ami to si ima ogledalni tavani. Kaji po-konkretno kakvo iska6 da napravi6?

Публикувано: пон юли 16, 2007 10:44 am
от Nemski
лео благодаря ти за навремения отговор и за забележката, трябваше да дам малко повече инфо. мисълта ми е да си направя сам окачения таван в коридора, но не от онези с квадратните плоскости, където прилича на шахматна дъска, не знам точно как му е името:). искам да е от гипскартон на едно или две нива и да сложа огледала на тавана с някаква форма било то някакъв ромб или някаква кривка. интересува ме как да закрепя самото огледало за картона. мислех си да го залепя със силикон за плоскостта и скед това да хвана листа с картона за тавана, но ако е с по-голяма площ няма как да захващам видиите за профилите през огледалото. та мисълта ми е има ли някакъв друг начин. моля да споделите мнение с неопитния:). благодаря предварително.

Публикувано: пон юли 16, 2007 12:09 pm
от Osiris
позаинтересувай се за опънат таван има огледални дори в различни разцветки :?

Публикувано: пон юли 16, 2007 7:46 pm
от velsi
Първо си правиш тавана, шпакловаш, а накрая със силикон залепяш парчетата огледало.

Публикувано: вт юли 17, 2007 9:50 am
от Osiris
velsi написа:
Първо си правиш тавана, шпакловаш, а накрая със силикон залепяш парчетата огледало.
с огледало не е ли опасно все пак стъклото при счупване пада като гилотина :?

Публикувано: вт юли 17, 2007 4:14 pm
от Nemski
добре де момчета, дайте малко инфо за тези опънатите тавани. с огледало верно, че си е малко опасно ама ще стои много ефектно. в най-лошия случай мога да го направя на по-малки парчета с някаква геометрия и да използвам такива профили за тавана тип шахматна дъска(пак не знам как се нарича:)) вярвам, че ако е по-дебело огледалото няма да може да се счупи толкова лесно. другия вариант е да го направя с някакво фолиои да имитирам огледало. и аз не знам, какво да правя и затова се консултирам с вас, все пак вие имате по-голям опит от мен. чакам още предложения. поздрави

Публикувано: вт юли 17, 2007 6:30 pm
от velsi
Гарантирам ти, че огледало ДОБРЕ ЗАЛЕПЕНО със силикон по цялата си площ няма да мръдне от тавана дори и да го натрошиш на парчета. Пък ти вече си решавай.

Публикувано: ср юли 18, 2007 10:09 am
от Osiris
при опънатия таван се прави рамка по обиколката на помещението и се закача самия таван по нея подобно кожата на барабан дават му изключителна влагоустойчивост и товароносимост
http://www.barrisol-bg.com има и галерия :?

Публикувано: чет юли 19, 2007 1:43 pm
от Nemski
мерси за инфо-то, но никъде не видях цени. а освен това тази фирма е в софия, а на мен ми трябва да е в пловдив. не знам дали в bricolage или практикер няма да има нещо такова. а евентуално в тях дали ще мога да намеря такива профили за окачен таван (шахматна дъска) или си има специални фирми за такова нещо?