Страница 1 от 2
Съвет за външна стена на бунгало
Публикувано: чет яну 28, 2010 1:23 pm
от vatan
При положение че ватата е 15 см има ли смисъл отвън да се слага стиропор?
Отвън импрегниран гипскартон ще стане ли или да се слага гипсфазер?
[
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACT ... M_ID=21346][/img]
Публикувано: чет яну 28, 2010 1:28 pm
от vatan
нещо не се получи снимката

Публикувано: чет яну 28, 2010 2:13 pm
от Spokoiniq
Мечо Пух е казал "Колкото повече-толкова повече", ама тоя гипскартон от външната страна дори да е влагоустойчив не трябва да е там.Гипсфазер слагай.
Публикувано: чет яну 28, 2010 2:36 pm
от torbalan
вместо стиропори и мазилки, защо не наредиш една скара от дървени летви и върху тях - сайдинг...
Публикувано: чет яну 28, 2010 3:47 pm
от vatan
Сайдингът е доста скъп, а и честно казано не ми харесва, защото е изкуственяк. Сачак също не ми харесва заради поддръжката.
Публикувано: чет яну 28, 2010 9:41 pm
от goran2
Подръжката на дървото може и да е било проблем когато се обработваше с безир сега има водоразтворими импрегнанти да не го гризкат гадинките,водоразтворими байцове за да си докараш цветът който ти харесва и накрая водоразтворим лак за да спиш спокойно и да се наслаждаваш на топлината и уюта от дървото.

Не отхвърляй на 100% сечака!
Публикувано: пет яну 29, 2010 5:07 pm
от vatan
goran2, сачака на колко години трябва да го лакирам? Знаеш ли дали има лакове които да гарантират 10г. на южно изложение?
Ако върху външния гипсфазер сложа стиропор, по добре ли ще се запази фазера от влагата?
Публикувано: пет яну 29, 2010 7:25 pm
от goran2
10 години може и да има,но аз не знам.На моята къща от вън имам над 10м3 дървения и на лака ми дават 7години гаранция.Смятам,че няма никакъв проблем и след това.Има къщи по над 100 години и то изцяло дървени.
Публикувано: пет яну 29, 2010 7:34 pm
от Spokoiniq
Фазера няма ядове с влагата след като слагаш EPS и мазилка.Само долу с хидроизолация и цокъл да измислиш добре детайла.
Публикувано: пет яну 29, 2010 8:24 pm
от housedoktor
ето ти едно решение от"дебелите книги "