Страница 1 от 1

Дайте ми съвет спешно за интериор..

Публикувано: чет окт 12, 2006 9:39 am
от sexy007
Започнах ремонт на спалнята си.Първо искам да ви кажа,че е северна и не много осветена.Купих си първо оранжева завеса за прозореца,като смятах да е в бледо оранжево.Но...нещо взех да се отказвам от цвета на стените.
Моля ви кажете с какво перде да комбинирам прословутата завеса и какъв цвят стени да избера?Ориентирала съм се към жълто-зелено,но не зная....Даите ми съвет,моля ви!

Публикувано: пон окт 16, 2006 9:57 am
от raial
Здравей!
Оранжевата завеса може да се комбинира със светло перде - бяло или бледо жълто.

Публикувано: вт окт 17, 2006 8:35 am
от sexy007
:supz: Много благодаря!Пердето съм го избрала бяло защото стаята е северна,и така ще даде светлина.Става въпрос за цвета на стените.Какво ще кажете за жълто-зелено?Не зная точно как се води цвета,но е зелено с жълти отенъци.Дали ще се връзва? :?:
Снимката която ми пратихте,не се отваря.

Цветове в северната спалня

Публикувано: вт окт 17, 2006 10:31 am
от raial
Аз имам същия проблем. Предстои ми обзавеждане на ново жилище.
Спалнята ни също е северна, при това с тераса.
Засега не мога да преценя колко светла ще е тя, защото жилището още е на тухла. Успокоява ме до някъде факта, че сме на висок етаж, където се предполага, че светлината е повече. Но севера си е север.

И аз съм се замислила за цветове, които да дават светлина и спокойствие, каквото е бледо-зеленото и жълто-зеленото.

Колебая се между два варианта:
1. Зелена гама на спалнята - ще внесе атмосфера на спокойствие и релаксация или
2. Оранжево-жълтата гама - слънчевите цветове ще внесат уют и топлина в северната стая.

Все още не съм решила. И двата варианта ми харесват.

Re: Цветове в северната спалня

Публикувано: вт окт 17, 2006 12:27 pm
от dildes
raial написа:

Все още не съм решила. И двата варианта ми харесват.
Ами комбинирай ги тогава, препоръчвам ти зелената да преобладава, а оранжевата да е акцент :wink:

Re: Цветове в северната спалня

Публикувано: вт окт 17, 2006 6:34 pm
от sexy007
Гледах по саитове и търсих снимки...и наи- накрая реших да бъде жълто зелена.Това да е бледо зелено,нещо ми напомня за изминали години...Баба ми си боядисваше стената в някакъв зелен цвят,и едно носталгично и тъжно ставаше...
Моето мнение е да е жълто зелено в комбимация с някое перденце и завеса,но да е светла.Моята спалня я реших:цвят-зелено-жълто(мисля че се казва-резедаво),пердето-бяло,завесата-пастелно оранжева,абажура също оранжев,както и покривката ми на леглото е оранж.Да мога да си намеря и постелки за пода в същият нюанс ще е супер! :lol: Вие как мислите?

Публикувано: вт окт 30, 2007 12:59 pm
от cvetemilo
Видях, че темата е от няколко дни, но все пак реших да предложа вариант за северна спалня.Такава е и моята.Дано успея да кача снимки.Ще ми е за първи път и ....ще видим

Публикувано: вт окт 30, 2007 4:49 pm
от Emerald
Принципно са добре съчетаеми цветове, стига оттенъците да не са прекалено пастелни и да бие по-скоро на детска.
Тук е прекалено ярко. Такъв вариант стои добре в голямо помещение (силните контрасти и ярки цветове стесняват допълнително) и със съответния ексцентричен декор.
Ако искаш по-точен нюанс конкретно към твоите пердета, снимай ги да ги видим, ще ти подбера нюанс.
Изображение

Изображение