Тъй като ми трябват рафтове за гардероб се отбих през "Роси" в Илиянци. Чесно казано впечатленията са ми доста скептични. Три жени, които приемат поръчки. Подават ти бланка, в която описваш какво точно искат да ти изработят. Оскъдно разясняват информацията в бланката. Излиза, че трябва да си специалист в мебелирането за да подадеш точната информация. Трябва да си избереш мостра, трябва да си прецениш сам размерите, трябва да си пресметнеш дебелината и разположението на детайлите по плота за да ти излезе най-икономично. Цена все още няма. Явно "мозъкът" е в офиса в младост. Занимават се само с рязане и кантиране.
Та в тази връзка ще ми трябват 50 броя рафтодържачи, 4 "минификсове" или там както се водят за да мога да си присъединя делитела. От къде да ги купя на дребно. Също така ми трябва инфо как се прави отвор за минификс. Най-вероятно с бормашина и фреза, но не съм сигурен. С каква дълбочина потъва фрезата в ПДЧ-то. Избрах си ПДЧ 18мм. От къде мога да си купя подобна фреза за бормашина?
Ето това ми трябва:
http://www.rosi.bg/minifiks---direkten-montaj-532.html
100 броя комлект за 10лв звучи добре, но на мен ми трябват само 4 бр. Също така диаметър Д1 на тези ф7мм. Измерих отворa на плоскостите в гaрдероба и той е 5мм. Този тип минификс ми ли ми трябва /като се вземе под внимание, че метала прави резба в ПДЧ-то/ или има по-малки минификсове завършващи на 5 мм.
П.П. Добре де. След като помислих малко, ще мога да си отговоря на горните въпроси като видя сфецификацията на елементите от гардероба довечера и картинката от линка горе:). Та свеждам въпросите до два:
Минификс се прави с бормашина /бургия/ и фреза?
От къде пазарувате на дребно?
Мда. След малко ровене в нета се оказа, че има и шаблони:
http://www.mashinite.com/offers/view/9301
Знаете ли къде може да ми разпробият 4 отвора за минификс в една плоскост в София??