Това е шумоизолираща подложка за отстраняване на ударния шум.Махни мокета(събира безброй гадини) и го замени с подложката.Според конструкцията на корпуса (носещата плоскост) ламинатите са 3 основни вида - ПДЧ , MDF и НDF Горният слой на ламинирания паркет е от износоустойчиво синтетично покритие. Дебелината на ламината не е показател за качеството. Важен е материалът, от който е направена носещата плоча и класът на износоустойчивост. За НDF-паркетите той е най-малко 23 (31). Означенията, започващи с числото 2 са за ламинат за домашно ползване, като цифрата след тях (1, 2 или 3) означава съответно подгрупата - 1 - за слабонатоварени, 2 - за нормално натоварени и 3 - за интензивно натоварени помещения. Например 23 е за за интензивно натоварени домашни помещения. По подобен начин са означени и ламинатите, препоръчвани за монтаж в обществени помещения. Там първата цифра е 3. Клас 23 е напълно идентичен с 31, който е за слабо натоварени обществени помещения - обикновено офиси на фирми, които не работят с хора и имат малко персонал. Съответно 32 и 33 са класовете за нормално и за интензивно натоварени обществени помещения. В момента на пазара се продават главно клас 23, 31, 32 и 33.
Относно изрязването-прободен трион .Има специални ножове за ламинати с наклонени надоло зъби .Дори и с обикновен нож не е проблем,понеже рязовете се закриват от первазите.Спазвайте основните правила при редене.
1 застъпка от поне 30 см,
2 задължително е редене върху равна основа
3 задължително 1-1,5 см разширителна фуга по периферията
4 реди се по посока на светлината от прозореца,НО това правило се изключва ,ако се реди върху дюшаме.Тогава основното правило е:напречно на съшествуващото подово покритие
5 ламината трябва да престои поне 24 часа преди монтажа в същото това помещение.
Ето хубав линк по темата за монтаж
http://www.napravisam.bg/?id=visuals&sid=88