Страница 1 от 1

помощ за определяне на изходна мощност на редуктор

Публикувано: съб апр 25, 2015 3:47 am
от eldog
Здравейте ,бих искал да ви задам един въпрос? Може ли да се определи изходната мощност на двустепенен редуктор задвижван с двигател 3kw и предавателно отношение 39/1? Ако не може какви други параметри са нужни? Благодаря ви за вниманието. :?

Re: помощ за определяне на изходна мощност на редуктор

Публикувано: съб апр 25, 2015 7:29 am
от ivanovbg
Изходната мощност е приблизително равна на входната. Не е толкова съществена разликата.

:partyman:

Re: помощ за определяне на изходна мощност на редуктор

Публикувано: съб апр 25, 2015 7:35 am
от LazarGanev
:-D Сигурно питаш за въртящ момент, но по-скоро ми се струва, че има някаква грешка с това предавателно число - много голямо ми се вижда :? . Какъв тип е редуктора? Ако има червячна предавка - може да е вярно, но ако двете степени са цилиндрични предавки няма как да стане това предавателно отношение.

Re: помощ за определяне на изходна мощност на редуктор

Публикувано: съб апр 25, 2015 8:30 am
от ivanovbg
Въртящия момент не може да се сметне без да знаем колко е на двигателя. Иначе е приблизително 39 пъти по голям.

:partyman:

Re: помощ за определяне на изходна мощност на редуктор

Публикувано: съб апр 25, 2015 8:37 am
от шоп
предполагам става въпрос за двустъпален триосен редуктор. Може да бъде с две двойки цилиндрични зъбни предавки с прави или наклонени зъби, може да и комбиниран, като едното стъпало е с червячна или конусна предавка. Макар и рядко и такива редуктури има.

Ако има на табелката КПД то на редуктура е лесно смятането.

Ако липсва тогава може да се сметне чрез коефициентите на триене. КПД то на първото стъпало + КПД то на второто + КПД то на лагерните звена. Трябва да се знае типа редуктор, модул на зъб. колла, лагери, обороти, смазочна течност. Ако има ремъчна предавка и тя трябва да се калкулира към сметката.

Едно време в механото колко ги смятахме и чертаехме тези редуктори.... :-D

Re: помощ за определяне на изходна мощност на редуктор

Публикувано: нед апр 26, 2015 10:55 am
от eldog
трябва да заменим един мотор редуктор