Страница 1 от 2
Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 02, 2015 5:53 pm
от lov
Колеги счупи ми се пневматичния бутон на кухненската мелница. На бързо търсене из нета луда цена от около 100 лева за нещо което не би трябвало да струва и 2 лева. Лепенето ясно като свърша с писането ще закърпя положението но диря нов на разумна цена.
Иначе самия бутон няма електрически части а е само едно гумено мехче и при натискане въздуха през едно маркуче управлява включването и изключването на токовете в самата мелница.
Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 02, 2015 6:14 pm
от jekasus
Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 02, 2015 6:51 pm
от lov
Благодаря,
Даже има същия модел
http://www.poolshop.bg/spa/hidroterapij ... -hrom.html
Но и тука са се самозабравили от цени.
За това нещо повече от 5 лева не бих дал посмъртно. Явно ще си дирим пак от братята китайци

на разумна цена или ще си го стържа на струга от неръждавейка.
Ако някой се сеща как се нарича на ингилизки защото с тези pneumatic button kitchen mill нещо не се получава.
Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 02, 2015 7:05 pm
от jekasus
Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 02, 2015 7:07 pm
от MamaMy
Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 02, 2015 7:46 pm
от lov
Благодарско.
Докато се гъзурчих да го лепя на място свършихте на трудната работа.
Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 16, 2015 2:52 pm
от nikolson
Моята я купих без бутона, а си сложих обикновен електрически за под търсената от тебе цена.
Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 16, 2015 3:17 pm
от lov
Толкоз пара за такъв бутон няма да дам посмъртно. Стария го залепих дорде си пусна стругчето в действие и ще си направя нов от неръждавейка.Държа да си остане със сегашния фасон. Като може и аз да изкормя пневматиката защото ми е на челната дъска под плота и няма как да се намокри и е достатъчно само да зануля металната част за всеки случай.
п.п. То и на моята уж нямаше такъв бутон и питах тука във форума за идеи но после се оказа че го има в комплекта. Забравили да го извадят и продадат отделно

Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 16, 2015 3:30 pm
от nikolson
Аз го купих "информирано" без бутона. Точно заради разликата в цената. И сложих такова
http://vikiwat.com/buton-ck91b-250vac-3 ... talen.html
Минаха 7-8 години, цената беше нещо такова.
Re: Пневматичен бутон
Публикувано: пон мар 16, 2015 5:32 pm
от lov
Отвора в челната дъска ми е много голям 25-30мм и пак трябва да правя преход. И бутона трябва да е със самозадръжка. Иначе някой трябва постоянно да го държи натиснат. При всяко натискане ключето в мелачката превключва. Поне с такова впечатление останах и не ми се гъзурчи да свалям капака. А и за това май надуват цената заради това микроключе.