- Очилата за работа с лазери са скъпи, примерно $200 и нагоре.
- Тъй като това са предпазни очила, а не декоративни, никой не би тръгнал с такива по улицата
- Както вече казаха - обикновено покриват един или няколко тесни диапазона. Ако са няколко, или само един е с достатъчна плътност (против дирекно попадение) или цената скача здраво още по-нагоре.

- По въпроса за вредността - при еднакви ватове зеления е по-опасен от червения. При инфрачервените пък има допълнително усложнение - от една страна е по-безопасен от видимите, (за еднакви ватове) от друга страна по-опасен, защото може да ти свети много дълго и да предизвика сваряване на ретината. Рефлексът на клепача е около 0.1 секунди, никой идиот не би се пулил ако му светят с видим лазер, но ако ти свети невидим, може да мине много по-дълго време, преди да се усети човек - и като правило твърде късно. За съжаление ретината няма сензори за болка, и няма никакъв начин ако не виждаш едно лъчение да се усетиш навреме.
За щастие пък такива лазери не се ползват за "игра" тъй като няма нищо забавно в тях. Слава богу и импулсни не се ползват за игра, че при тях рисковете са многократно по-големи.
За показване на звезди или "шарене" из въздуха в мъгливо или задимено и 5 ватов и 100 ватов дават подобна картинка. Е разбира се 100 ватовия по-яко, но не 20 пъти по яко. Що ? - Щото чувствителността на окото не е линейна, а степенна функция.
За пукане на балони - от метър-два може от ръка, но за по-далече си трябва статив, тъй като от ръка е почти невъзможно да го удържиш насочен в една точка достатъчно дълго време, че да се загрее до пукване. Значително помага ако балона е черен.
Като всяко технология, принципа е - не си играй с нещо което може да е опасно, ако не разбираш рисковете. Примерно много хора не разбират риска да насочиш лазер от вкъщи през прозореца към улицата -- прозорецът може да отрази лъч точно към окото ти. Същото се отнася и за всякакви достатъчно гладки/полирани предмети.