Страница 1 от 1
AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: пон юни 27, 2016 8:28 pm
от Dimitar 00
Здравейте
Имам проблем със пералнята,когато наглася програма,която и да е,и натисна бутон старт,блокировката на вратата щрака два пъти и заключва здраво но машината не тръгва. Всичко по контролното табло свети и отчита нормално,не изписва грешки. По рано ясно чувах как започва пълненето на вода,сега вече не. Проверих магнетвентилите,в ред са, до тях няма напрежение 220 волта. Проследих проводниците които ги захранват,отведоха ме до три релета в контролната платка. Тук, на този етап не смея да пипам.
Ако бихте могли да ми дадете съвет ще съм ви много благодарен
Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: пон юни 27, 2016 8:40 pm
от gnt69
Виж една цедка има на входа на водата преди вентила дали идва вода. Друго винаги преди пълненето има изхвърляне на вода почисти цедката.
Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: вт юни 28, 2016 8:04 pm
от Dimitar 00
проверих,цедката е идеално чиста. Един по един,шунтирах и трите магнет вентила,водата нахлува нормално в съда за перолния препарат...взема го. После като развия дренажната капачка доло,изтича доста вода с перолен препарат
Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: вт юни 28, 2016 9:28 pm
от Antonii
Вижте за студени спойки по платката.
Нашата AEG имаше същите симптоми. След преглед на платката открих студени спойки на едното реле.
След презапояване на съответните спойки всичко си тръгна без проблеми.
Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: вт юни 28, 2016 9:36 pm
от gnt69
Трябва първо да изхвърли преди да почне да пълни. Развий филтъра и виж какво има вътре.
Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: вт юни 28, 2016 9:48 pm
от Junak
А сега виж дали от ключалката излиза сигнал, че заключването е завършило

Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: ср юни 29, 2016 9:46 pm
от Dimitar 00
днес презапоих всичко което можеше да се презапои ръчно...резултат няма.
Преди да стартирам пералнята проверих дали няма останала вода, която да не позволява да започне новото пълнене...нямаше.
а за блокировката на вратата,как мога да проверя дали подава сигнал към платката, че е затворила . Аз съдя по това че на контролното табло не изписва никъкъв код за грешка
Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: чет юни 30, 2016 11:53 pm
от krasi92
Провери помпата да не изгоряла
Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: вт юли 05, 2016 5:57 pm
от roizr
Моята пералня е от същата марка,но друг модел и винаги след бутон Start се включва помпата за около 5s. При теб така ли беше преди проблема? А сега как е? При мен таблото е същото като на снимката
Re: AEG LAVAMAT 74639
Публикувано: чет юли 07, 2016 9:04 pm
от Dimitar 00
Благодаря за помоща приятели,съветите Ви много ми помогнаха. Перралнята проработи след като почистих окислените клеми на колектора на помпата,която впръсква водата в барабана с пране.