Страница 1 от 2
Ето и нашата кухня почти готова.
Публикувано: пет юли 03, 2009 5:27 pm
от iolly_
Ето я и нашата кухня..недовършена, но доста понапреднали. Много съм щастлива, защото успяхме да преодолеем куп проблеми.
Публикувано: пет юли 03, 2009 5:28 pm
от iolly_
Ето още снимчици
Публикувано: пет юли 03, 2009 5:31 pm
от iolly_
и още
Публикувано: пет юли 03, 2009 6:55 pm
от sasooooooooo
Малкото шкафче защо се отвяря на долу и каква роля играят гредите зад мивката?
Публикувано: пет юли 03, 2009 7:38 pm
от maroka
sasooooooooo написа:Малкото шкафче защо се отвяря на долу и каква роля играят гредите зад мивката?
За вратичката и аз да ти кажа се чудя.....а гредите най-вероятно в момента са "носещи колони"
Предполагам се изчаква твърдият гръб

Публикувано: пет юли 03, 2009 10:13 pm
от shadowman
Сложили сте Aventos HL а над тях амортисйори, що така?
А шкафа с врата отдолу е за мръсните дрехи, като се съберат отваряш вратата-капак и всичко долу

.
Публикувано: пет юли 03, 2009 11:50 pm
от danev_tr
Ми то малко се е получило като да започнеш да строиш къща от към покрива но важното е че се справяте.
Публикувано: съб юли 04, 2009 12:18 am
от iolly_
Ау много сте критични...
Малкото шкафче е една все още недовършена идея и тя е там да се направи стойка за подправки, които като готвя да си ги свалям надолу, а иначе да се прибират нагоре легнали, като така ще заемат по-малко място в шкафа. Сега мислим стойката и начина на затваряне. Ще се радвам на идеи, не само критика. Като ще се слагат от подправките в шишенца, които се продават..доста ги ползваме.
Относно рамката от естествено дърво на стената..правилно сте предположили, че на нея ще се закача гърба, който е като плота. Наложи се да я направим по една много гадна причина. Тази стена, на която е кухнята се оказа бетонна шайба или нещо такова ни казаха..просто каано бетон. И за да прокарат тръбите за водата и кабелищата от НИКМИ решили да ни лепнат за нея една стеничка, която се издава напред. Въпросната стена наложи отдалечаване на шкафовете и съответно тъй като плота е 60, трябваше да правим тези чудеса.
За да можем да вкараме голяма пералня, избихме тази стена зад пералнята и отляво на нея, където ще е хладилника....така успяхме да ги пъхнем по-навътре и да затворим пералнята с врати.
Относно механизмите за горните шкафове....на долните избрахме на блум, защото много ни хареса този начин на отваряне, а горните понеже така и така не ги стигам и долу да дръжката, решихме да е по.евтин вариант и с това отваряне.
Публикувано: съб юли 04, 2009 4:24 am
от invizitor
много ми хареса идеята на двойното чекмедже, а за подправките,което е добро хрумване, защо не сложите една П-образна летвичка с преградки колкото са широки шишенцата и отдолу на дъното още една да ги спира и ще стане супер. Но проблема идва със закрепването на вратата да не се отваря от тежеста на многото подправки.

най-лесния е някакво скрито резенце,за да държи вратата горе в комбинация с амортисьори,които предотвратяват рязкото отваряне и блъскане на вратичката в стената с катрастофални последствия.а най-сложния начин не ми се мисли точно сега, но със сигурност ще има някакви hi-tech джаджи
а там между гърба на аспиратора и шкафовете до него,където се вижда една фуга и от двета страни,ако развиете леко винтовете на шкафовете към стената и завиете други през страниците им към гърба на аспиратора,за да опитате да прибере, дали няма да стане по-добре?
Публикувано: нед юли 05, 2009 9:46 pm
от iolly_
Идеята за двойно чекмедже не е наша..отдавна съществува, но и на нас много ни допада.
Идеята за падащата стойка за подправки много си я харесвам и искам дя обмислим и довършим. В момента има панти с вградени амортисьори. Относно затварянето дилемата е дали да се сложи магнитна ключалка и с натиск да се отваря. Съмненията са дали магнита ще държи достатъчно. Вторият вариант е да направим резе скрито вътре, а отдолу да се вижда само например сфирична ръкохватка. Мисля, че ще ми е удобно. Минусът е, че ще стърчи надолу ръкохватката.
А относно фугата при абсорбера....Забравих да спомена, че на снимката просто сме подпряли една дъска за гръб, не е монтирано, защото изчаквахме абсорбера да ни доставят да обмислим монтажа му. Вече е в апартамента..на Faber е, модел Thender и сега ще оправим нещата. Горните шкафове са закачени на едни ..незнам как се казват скоби или нещо такова и могат да се движат по хоризонтала...така че след като направим скарата зад гърба за абсорбера ..ще ги приближим и при монтажа няма да има фуги.
Пишете ми..ще се радвам на идеи и корекции.