Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
iva6ki - специалист
Една месомелачка нео е 50лв нова изобщо не си заслужава ремонта.
Последна промяна от iva6ki на пет фев 22, 2019 2:29 pm, променено общо 1 път.
angel_ov - специалист
пет фев 22, 2019 7:55 amiva6ki написа:
Една месомелачка нео е 50лв нова изобщо не си заслужава ремонта.
Къде са по 50, че да си взема 2?
angel_ov - специалист
пет фев 22, 2019 1:02 amnpace написа:
чет фев 21, 2019 5:48 pmangel_ov написа:
За сигурно не знам.Има отлепени два ламела на колектора, но незнам дали е само това или и някоя намотка е заминала, защото пали четките като бенгалски огън.
Ама върти ли се или само хвърля искри и пада бушона? Да не е да са изтъркани/недозатегнати четките само?
Ако се върти пробвай да го пуснеш на по-малко напрежение по някакъв начин и виж как стои въпроса с искрите.
Ако се върти значи няма проблем с намотки и ламели. Тоест противно на очакванията за марка Нео маторът си е здрав. :lol:
Ще взема едни нови четки за пробата, с реостата става, но не ми е подръка.
Иначе върти нормало, но пали четките.
ESPACE - майстор
пет фев 22, 2019 5:26 pmangel_ov написа:
Къде са по 50, че да си взема 2?
Вземай. Не са Нео ама все тая.https://mesomelachki.pazaruvaj.com/f:es ... exEALw_wcB
vlax - майстор
чет фев 21, 2019 5:48 pmangel_ov написа:
чет фев 21, 2019 4:24 pmnpace написа:
А за стария сигурно ли е, че не може да се ремонтира?
За сигурно не знам.Има отлепени два ламела на колектора, но незнам дали е само това или и някоя намотка е заминала, защото пали четките като бенгалски огън.
пет фев 22, 2019 5:31 pmangel_ov написа:
пет фев 22, 2019 1:02 amnpace написа:
чет фев 21, 2019 5:48 pmangel_ov написа:
За сигурно не знам.Има отлепени два ламела на колектора, но незнам дали е само това или и някоя намотка е заминала, защото пали четките като бенгалски огън.
Ама върти ли се или само хвърля искри и пада бушона? Да не е да са изтъркани/недозатегнати четките само?
Ако се върти пробвай да го пуснеш на по-малко напрежение по някакъв начин и виж как стои въпроса с искрите.
Ако се върти значи няма проблем с намотки и ламели. Тоест противно на очакванията за марка Нео маторът си е здрав. :lol:
Ще взема едни нови четки за пробата, с реостата става, но не ми е подръка.
Иначе върти нормало, но пали четките.

Как става тази работа
lpoik - специалист
пет фев 22, 2019 5:31 pmangel_ov написа:
пет фев 22, 2019 1:02 amnpace написа:
чет фев 21, 2019 5:48 pmangel_ov написа:
За сигурно не знам.Има отлепени два ламела на колектора, но незнам дали е само това или и някоя намотка е заминала, защото пали четките като бенгалски огън.
Ама върти ли се или само хвърля искри и пада бушона? Да не е да са изтъркани/недозатегнати четките само?
Ако се върти пробвай да го пуснеш на по-малко напрежение по някакъв начин и виж как стои въпроса с искрите.
Ако се върти значи няма проблем с намотки и ламели. Тоест противно на очакванията за марка Нео маторът си е здрав. :lol:
Ще взема едни нови четки за пробата, с реостата става, но не ми е подръка.
Иначе върти нормало, но пали четките.
Не се мъчи! Ротора е заминал и нови четки да му сложиш.Машината е претоварена и затова заминал ротора.
plamen6703 - майстор
Разбра се, че става въпрос за уплътняване на времето, вместо да гледа телевизия :cool: ! :partyman:
npace - специалист
Щом върти и не пада бушона намотките са наред! Матора е здрав! Ура! :lol:
чет фев 21, 2019 5:48 pmangel_ov написа:
на колектора
Това съм го пропуснал обаче, мислех че става въпрос за ламелите на това дето прилича на статор. Като са отделно може малко да падне мощността на матора, но по принцип не ги бърка. Само трябва да се внимава да не опрат в намотката.
Ако става въпрос за пластинките, в които опират четките - трябва да се залепят обратно. Иначе няма да спре да искри, а може в някакъв бъдещ момент да разбие четките, последствията от което са непредвидими.

Но Пламен и Ивашки са прави - не си струва да купуваш нов матор. Най-вече защото щом тоя е започнал да се разпада след Х дена, то и новия ще започне да се разпада след горе-долу толкова.
Даже Ивашки не съвсем - не 50, ами и 5 лева не струва месомелачка Нео. :lol: :lol: :lol:

Идеята на Лпоик е единствения вариант, по който си струва да се "ремонтира" такова нещо. След като изгори матора обаче (още не е). Т.е. вадиш назъбения вал, пъхаш го в една дрелка и мелиш. :-D
iva6ki - специалист
Последно гледах в техномаркет иначе до 90лв има на доста места

Тема "Месомелачка NEO" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: