Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Celeborn - специалист
По темата защо витражите са толкова скъпи...

Баща ми, лека му пръст, се занимаваше с направата на витражи и да си кажа право дори за мен цената си беше евтина, гледайки колко труд (вкл. творчески) и усилие се влага във всеки един... и в крайна сметка е въпрос на майсторлък. Да не говорим, че качествените материали (стъкла главно) струваха майка си и баща си, а и немалка част от тях се налагаше да се внасят от чужбина, особено преди 97-а.

Но главното за мен си остава творчеството... витражът винаги съм го гледал по-скоро като произведение на изкуството, което за мен не се различава от картината или скулптурата... Цената далеч не е само труд и материали...
asinka - специалист
Лукс, изискан вкус...това са думите, които асоциирам с витража.
Влезна ми под кожата, и адски се надъхах за това, но тъй като не зная и не умея да изработя, помолихме приятел, който има знанието, умението, хъса и нюха към изкуството...
Наистина се получи нещо зашеметително!

Използвани материали:
оловна лента, витражни бои и разни малки инструментчета за прилепване.
Там, където щеше да е поставен витражът:
Изображение
...а защо казах щеше, ще споделя малко по-късно...

Историята:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Любов от пръв поглед!
Но приказката за нашия витраж, за съжаление е с лош край-по невнимание едно слонче мина през него, 2 часа след като бе почти готово.
На следващият ден трябваше да се купят още бои, и да се довърши...
Сега обаче гледам и от добрата страна на нещата (защото онази нощ, когато слончето ги счупи гледах само като мечка стръвница) !

Ще поръчаме нови стъкла, нови материали и започваме на чисто!
Може би аз самата ще се нахъсам и ще опитам да го изработя, ако нашият приятел творец ни е обиден за лошата съдба, която отредихме на неговото творение :(
кака Лара - специалист
асинка, страхотно сее получило, но мисля, че и сама можеш да го направиш, не изглежда трудно.....някаква идея откъде могат да се купят алуминиевите ленти?

малко встрани от темата, но въпреки това по нея, някой може ли да ми препоръча водоустойчиви (всъщност по-скоро влагоустойчиви) бои за стъкло?
asinka - специалист
аха, мога :)
Това не са алуминиеви ленти, а оловни.
Боите ще ги снимам и ще постна снимки.
кака Лара - специалист
asinka написа:
аха, мога :)
Това не са алуминиеви ленти, а оловни.
Боите ще ги снимам и ще постна снимки.
ох, мерси, от 2 дни имам голяма болка,искам да рисувам върху стъклото на душкабината...когато я купувах, не си и помислих, че цветово няма грам да се върже......:(
asinka - специалист
Ето боите, а оловната лента я има на снимка малко по-горе:

Прикачен файл

PIC_0047.JPG
PIC_0047.JPG (26.14 KиБ) Видяна 18047 пъти
emil_v r - майстор
Ее, извинете, но защо не си дадете още малко труд , и да си го направите със стъкла .?
Така и така вашият с боята 80% е като истински и с този опит ще ви е лесно.
Един художник тук ги правеше професионално , стъкла купуваше в изобилие всякакви , от |София , не помня от къде точно.

Правеше и едни като лепеше цветните стъкла в/у друго цяло със силикон ....
Тия с тая боя .... хубави са , но като знаеш за истинските...
asinka - специалист
Поне една причина ще кажа, от всички които ми идват на ум.
По-грубо е, когато са лепени стъкла.
Не върви за витринка на секцийка.
Бих направила след време за някоя врата, примерно към детската стая, но не и на мястото, за което са сега стъклата.
batman - специалист
За голямо съжаление много трудно се намират разнообразни цветни стъкла. По Disovery даваха как се правят витражи от изправени стъкла на стари бутилки. Обаче си трябват технология, условия и специална пещ (720 градуса по С). Иначе съм ходил по разни стъкларници, но без успех- или някой е минал преди мен или са ги изхвърлили, говорим за стъкла, които се различават от стандартните прозрачни безцветни.
кака Лара - специалист
асинка, благодаря за инфото, взех си такава бои4ка, боядисах една ваза и сега стой в банята за да и тествам влагоустойчивостта :)

Тема "Витраж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: