• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
hafte - помощник
Здравейте на всички :razz:

Намерих доста интересни неща из сайта и е супер. Ще се радвам да дъдете малко напътствия и на мен.

Та на въпроса. Правя основен ремонт на апартамента и скоро идва ред и на мебелите в кухнята.
Нямам грешни пари за майстори (искат ми 1600 лв за 3 плота и 4 шкафа), но имам желание да си ги направя сам.
Като за начало се сдобих с акумолаторен винтовърт, прободен трион и бормашина BOSCH . Това нивелири, ролетки, ъгли и т.н. не ги споменавам те са ясни. Условието е да правя аз кухнята понеже се хванах на бас и никй не вярва. Целта е да не я скроя на бързо и затова моля за помощ.

От прочетеното разбрах че най-верятно трябва да си купя и една обер фреза (около 60-200 лв) за пантите и разните улеи за стъкла.

Въпроса е трябва ли и циркуляр да купувам или с прободния трион може да се реже право плоскотите и плотовете???

Другото което е, че никъде не срешнах подробно описание в форума как се изработва кухня от мдф пдч и т.н (изключвам стията за бяла кухня и направи си сам кухня)

Интересното е как да застъпя полотовете без да личи, обкантването на отрязания край, снемането на размери и разкрояването на самата кухня в детайли.

Другата стъпка е сглобяването. По точно къде се лепи, къде се връзва само с винтове или разни "чепове" или както се казват стърчашите елементи по сглобките.

Моля кой каквото може да помага с напътствия, снимки, чертежи и техники ще почерпя ако успеем да я сглобим
Тани - модератор
Първо - за сега не се набутвай за фреза! Купуват се накрайници за бормашина , които са 3-4 лева! Дай някакъв модел и ще ти посоча къде каква сглобка трябва да направиш! Доста мебели съм сглобил ! Бярно , че бяха нарязани и пробити , но знам поне къде каква сглобка се прави! Надявам се и колегите да помагат! И админа да премести в раздел върводелство!
velsi - Почетен майстор
Първо си направи точен проект. С всички размери и чупки. До милиметър. Не е задължително да е на компютъра. Може и на лист хартия. Направи си списък с всички детайли. Виж къде ще има кант, къде не. Избери си плоскости и си ги поръчай да ти ги нарежат на точен размер и да ти ги кантират. За тебе да остане само сглобяването.
masteradmin - майстор
Даи размерите и разпределението ако имам време и аз може да ти драсна някои ред.
Иначе свързването става с винтове наи вече и след това копчета. Където неможе слагаш дибли. :)
hafte - помощник
Утре ще взема точните рамери и ще пробвам да скицирам това което искам, че днес няма да ходя до апартамента.

Ще пиша пак вече с скица и размери :-) за да го доизмислим

Благодаря
Тани - модератор
Е ? Ще правим ли кухня , че ме сърбят ръцете!
hafte - помощник
Ще правим разбира се :). Взех размери и направих примерна скица но въпроса е, че плочкаджиите ме бавят малко. А без тях няма как да са 100% точни размерите тъй като шкафовете ще са на тези стени.

Моля админа да изтрие темата, а аз ще пусна нова културна с схема, скица и снимка на проекта след една седмица ако сършат майсторите.

П.С. Ако някой има плочкаджия, който работи бързо, качествено и на разумна цена да казва, че вече 3 майстор сменям и ми писва от кретени. Имам 20 кв/м стени с теракот (баня и кухненски бокс) и 16 кв/м под гранитогрес (коридор) за правене... 0878270441

До скоро ..
Тани - модератор
Няма да я трие! Нека се следи процеса от самото начало :-D Ти когато си готов пиши пак тук! Не че ти дав зор ,но помислих да не си се отказал! А иначе за времето не се ядосвай ! Предвиденото първоначално време и разходи се умножават поне то три :-D :-D :-D
solo5 - майстор
Какво стана с кухнята? :-D
pavkatay - майстор
solo5 написа:
Какво стана с кухнята? :-D
тоя колега пипа по-бавно и от теб :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Как да си напвавим сами кухня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: