Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет окт 13, 2022 10:47 pmmityom написа:
За сега си ги дава точните коловати които трябва и с нищо не отстъпва на обикновените ,а цената е на половина и обема около 8 пъти по-малък.Елрктролита е 4 литра и точната гъстота става много лесно.Инврстицията до работещ котел на ток ми е 250лв.Ако имате по -евтин и в същото време ефективен вариант -ще го приемам
Тези 250лв са цената на топлообменника, помпата и 2 бучки сол предполагам :lol: ? Котелът ти е изпаднал отнякъде без пари и не влиза в цената :-D
mityom - специалист
пет окт 14, 2022 12:00 amLazarGanev написа:
чет окт 13, 2022 10:47 pmmityom написа:
За сега си ги дава точните коловати които трябва и с нищо не отстъпва на обикновените ,а цената е на половина и обема около 8 пъти по-малък.Елрктролита е 4 литра и точната гъстота става много лесно.Инврстицията до работещ котел на ток ми е 250лв.Ако имате по -евтин и в същото време ефективен вариант -ще го приемам
Тези 250лв са цената на топлообменника, помпата и 2 бучки сол предполагам :lol: ? Котелът ти е изпаднал отнякъде без пари и не влиза в цената :-D
Нещо такова,не че съм привърженик на този вид котли,просто отреагиране в ситуацията
dedal - специалист
ср окт 05, 2022 9:45 amФитилчо написа:
Човек, няколко човека ти казват, че е безмислено. И според мен също е безмислено. По добре си сложи конвектори ако нямаш пари за ТП. Всеки уред, включително и този, освен ТП харчи 1 и отдава 1.
Ако ти се става огняр може да минеш и по тъничко, ама дървата и въглищата и те си станаха цифра.
Ами не съм много ОК. В момента в който си купих ТП и обясних как пише на инструкцията да я монтирам. И обясних че харчи 2 киловата и вади 8, като ясно обясних как харчи два, но в това топлото тръгва два пъти на вечер за по 45 минути (демек 3 киловата на вечер)
И скочиха 50 човека да ми обясняват как така не е редно и съм се заблудил.
Та а да вземете да се разберете ТП ли да имам или Галант да си взема.
Иначе химията е ясна. Колкото по чиста вода, толкова по добре (в акумулатора на колата доливаш какво ???)
Иди в някоя лаборатория с дестилатор да ти думнат 100 литра за нула време и почерпи лаборантките, ако са млади може и да ги поощипеш.
Ако ще качваш 10 пакета сол, там трябва да ощипеш продавачката
чет окт 27, 2022 9:46 pmdedal написа:
... или Галант да си взема.
Иначе химията е ясна. Колкото по чиста вода, толкова по добре (в акумулатора на колата доливаш какво ???)
...
Колт, Деди, Колт си вземи!
krasi92 - майстор
Да точно така е. Ако напълниш инсталацията с дестилирана вода ще включва термопомпата само веднъж на ден. Дестилираната вода е естествен акумулатор на топла вода. Само трябва да се престрашиш да ощипеш лаборантката. При качественно ощипване на съответната особа няма да ти трябва термопомпа щото лаборантките са огин момичета. :-D

Тема "повишаване/понижаване електрическо съпротивление на водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: