• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
янко - специалист
Здравейте,когато правих парното не сложих тръби в хола,оставих само гофри.Сега взех конвектор ,но не мога да прекарам тръбите.Системата е отворена,колектори и тръби 20мм.Ако прекарам тръба 16мм дали ще може да захрани конвектора?Друг вариант е да сложа тръба за подово 20мм,но тях ги продават на кангал,а на мен ми трябват 15м.Обикновена полиетиленова тръба за вода до колко градуса издържа?
torbalan - Дървен философ
Слагай медна. Най-тънкостенна е, издържа на най-висока температура и практически е вечна.
Като говориш за конвектори, да не би да си с нискотемпературно отопление?
янко - специалист
Медната също е твърда,имам2-3м 19мм и не стигна до никъде.Ще правя термопомпа от климатик,но оставям и камината с водна риза,поддържаме температура на водата 50-55гр
radius - майстор
Не съм пробвал, но може иноксова гофра да е вариант, въпреки триенето гофра в гофра.
chapara - майстор
Я си разкопай, да не се жалиш после😉
янко - специалист
Тя жената и сега иска да ме линчува,а ако изкъртя средата на хола не ми се мисли.Утре ще сваря една полиетиленова тръба да видя какво може да стане
MamaMy - майстор
Полиетилена (черната) тръба е само за студена вода. Това го твърдя от собствен опит от първо лице.
янко - специалист
На затворена система ли?Моята е отворена
LazarGanev - "Велик майстор"
Бисер до бисер, наредени като мъниста :-D !
янко - специалист
На някой от майсторите в форума да са мо останали 2 парчета по 7м тръба за подово 20мм?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с прекарване тръби за отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: