• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phoenix - специалист
Такаааа имам разни подобрения по моята ТП, както и готови показания от 01.12.2010 до днешна дата. По късно ще кача данните. Ако трябва да ги кача в някоя друга тема, примерно в консултации за ТП или в последната активна тема за ТП?
kuuuuuul - майстор
Давай да видиме новостите.
phoenix - специалист
Промените започват със смяна на самата машина. Смених китайското куче с Дайкинче ФТХ50. Като цяло по параметри от ламаринката хаера е доста по-силен... :-D така да се каже от дайкинчето, нооооо на практика всеки се сеща.
След това скъсих тръбния път на фреона от 5м. на 80-90 см. На практика външното тяло на климатика е от външната страна на стената на която е монтиран самия ТО.
Сложих и няколко крана, благодарение на което, мога във всеки един момент да пусна машината като нормален климатик. Това съм го направил само защото не мога да си позволя да купя един два конвектора. и за лятото може да реша да си го ползвам като обикновен климатик.
Сложих изолация и на ТО
сега малко резултати.
първо разликата в сметката за тока.
01.12.2009 - 06.01.2010 - 280лв.
01.12.2010 - 02.01.2011 - 127лв.
после малко цифри
при Твън: -10, Твътре: 21, Тфреон вх.: 45, Тфреон изх.:42, Твода изх.: 43, Твода вх.: 41, ток 3,5 - 5,5А
при Твън: 0, Твътре: 21, Тфреон вх.: 45, Тфреон изх.:42, Твода изх.: 43, Твода вх.: 41, ток 3,5 - 5А
при Твън: 10, Твътре: 21, Тфреон вх.: 55, Тфреон изх.:46, Твода изх.: 52, Твода вх.: 50, ток 2,5 - 4А
качвам и една актуална снимка от 2градуса вън:
Изображение
vanko68 - специалист
Забрави да споменеш и чара на Хайера с поливането с кофите топла вода зимно време...Фитнесче един вид,сега вече няма да го има и ще направиш шкембе,хихихихих
phoenix - специалист
Гледай сега, мързела е огромна движеща сила. Още първия ден след като разбрах, че с хаера няма да сме приятели и ще трябва да го къпя.... човек се амбицира и открива пътя към четирипътника и вентилатора и ги прекъсва през едно ключе. Така си правехме дефроста цяла зима от ключето вътре. Така да се каже фитнеса ми беше до ключето, а шкембето.... е там имам забрана. Жена ми е наложила забрана на шкембетата в нас така че се старая!
phoenix - специалист
прилагам и снимка от -2градуса вън.
Изображение
Dimonrb - специалист
Колега Феникс, можеш ли да кажеш къде са ти разположени тръбния и въздушния датчик върху системата, защото моята я направи Ванко, но така и не я доизкусури и харчи като ламя. Стигнах до извода че или датчиците не са на правилните места, или не са балансирани с подходящото съпротивление или системата е недопълнена/препълнена с необходимото количество фреон. Тъй като го чакам Ванко от 3 месеца да дойде да я оправи, а сметките ми пряко удрят джоба ми и нямат нищо общо с лев на квадрат (по скоро гонят 3лв/м2), компресора колкото и да е здрав (Дайкин 71-ца) започна да издава странен виещ звук, реших че повече не мога да чакам и ще трябва да си го оправям сам. В тази връзка бих бил благодарен за малко Know-how. Благодаря предварително!
Поздрави,
Димо
filmatoplo - майстор
Dimo i ti li chakash Wanko :? s Gali ste 2ma . :)
Dimonrb - специалист
filmatoplo написа:
Dimo i ti li chakash Wanko :? s Gali ste 2ma . :)
Ами от Ноември месец е заидвал - а днеска, а утре, а у шестък и всеки път имаше някакво солидно извинение, че не е дошъл ама явно му свършиха извиненията, защото вече не си вдига телефона за да не му се налага да измисля нови :supz:
И сега освен да викам неволята и да започвам да разбирам от термопомпи въздух-вода не виждам какво друго мога да направя :?
filmatoplo - майстор
Nadiavam se temata na Feniks i toj samiq da ti pomognat. :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 32

Тема "Термопомпа phoenix" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: