Най - вълнуващия въпрос зимно време.
idakieff - специалист
с нищо не съм го убидил просто изказах съмнения че няма какво да прави и драска по темите
мисля че тои убижда човека които в бързането и можеби с натовареното си време е допуснал незначителна грешка
Тани - модератор
idakieff написа:
с нищо не съм го убидил просто изказах съмнения че няма какво да прави и драска по темите
мисля че тои убижда човека които в бързането и можеби с натовареното си време е допуснал незначителна грешка
idakieff написа:
С нищо не съм го обидил, просто изказах съмнения, че няма какво да прави и драска по темите.
Мисля че той обижда човека, който в бързането и може би с натовареното си време е допуснал незначителна грешка.
Явно и ти доста си бързал? :) Писането във форум за да получиш сЪвет предполага някакво уважение към тези , които ще те посъветват! Може след публикуване на мнението да погледнеш какво е написано и да го редактираш. Така ще те вземат по-насериозно! И аз съм допускал грешки , които може да прочетеш дори в бисерите на форума. Всеки греши и никой не е застрахован , но ти дори не се опитваш да пишеш правилно , което е явно неуважение към останалите! Евала правя на Павката , който пишеше като тебе и след няколко забележки започна да пише правилно. Искрено ще се радвам ако поне се опиташ и ти!

Ето темата:
viewtopic.php?p=255476#p255476

Може да видиш в първото му мнение , че и той не използваше главни букви като тебе!
По никакъв начин не се опитвам да те обидя! Извинявам се ако заради начина ми на изразяване си останал с такова впечатление! Опитвам се да помогна!
syncho - майстор
Тани ще те помоля да изчистиш темата от офф топици, защото те са повече от полезните отговори. Благодаря предварително.
RAPTOR - специалист
Може би такава преса ще върши работа,но не мога да гадая колко тона натиск ще отдава на талаша.Пресата е за тухли ,но предполагам,че ще върщи работа или поне ще се ползува като идея!

Прикачен файл

P348.gif
P348.gif (36.79 KиБ) Видяна 9333 пъти

Прикачен файл

01-Ring-Brick-Maker_300_0.jpg
01-Ring-Brick-Maker_300_0.jpg (29.23 KиБ) Видяна 9333 пъти
Тани - модератор
syncho написа:
Тани ще те помоля да изчистиш темата от офф топици, защото те са повече от полезните отговори. Благодаря предварително.
Ще го направя , когато видя , че автора на темата е прочел всичко! Все пак за него се отнася !
Погледни в профила му - пуска теми с неграмотно съдържание и заглавие, а след това или не чете отговорите или просто "забравя" да каже едно благодаря! Ако беше единичен случай нямаше въобще да обърна внимание , но това му е навик!
involve написа:
Един софийски професор(инженер дори)направи хидравлична преса за еко брикети от талаш.Струваше 5000 лв.
Нямам снимка,но мога да я опиша.

Резервоар от ламарина за маслото,в него е помпата,а тя се задвижва от електромотор 6 кв.
Основата на машината е изградена от винкел.
Хидравличен цилиндър се задвижва напред-назад от помпата и пресова талаша.
Над цилиндъра има бункер за суровината (от стар варел).В него има бъркалка,задвижвана от хидравликата.
Пред буталото има цанга(аз така го знам) от две части.Когато буталото пресова,хидравликата стяга и брикета излиза от машината.
Химия,добавки и лепила не се използват.Работи се само със сух талаш.Ако е мокър,брикета се разрушава.
Произвежда се около 30 кг. на час.

Да опиша и минусите на машината. :?
-помпата бе с малък дебит и буталото се движеше бавно.Последва подмяна на помпата.На лице бе подобрение.
-течове от хидравликата.
-счупи се металния цилиндър притискащ цангата.Същия бе пратен на професора по куриер за поправка.
-при наличност на прах в талаша,работното бутало се изкривяваше нагоре и задираше в цилиндъра където пресоваше.
-същото това бутало се счупи.Бе подменено с ново.
-цангата се счупи.Отново с куриер до София за ремонт.
-наложи се модернизация на бъркалката.
-след опит за регулиране на усилието на хидравликата с цел по-здрави и твърди брикети,последва многократно задръстване на машината и 2-3 часова борба за почистване.Талаша става твърд като камък и се разпробива с бормашина.

В обобщение мога да кажа,че такава машина не ти трябва.Ако си мераклия да произвеждаш екобрикети погледни офертите за истински машини,а не за самоделки.Вярно е,че струват над 20 хиляди лв,но работят.
Това е мое мнение и не сте длъжни да се съобразявате. :-D
Стефко - специалист
Тани написа:

... Евала правя на Павката , който пишеше като тебе и след няколко забележки започна да пише правилно. Искрено ще се радвам ако поне се опиташ и ти!

Ето темата:
viewtopic.php?p=255476#p255476

Може да видиш в първото му мнение , че и той не използваше главни букви като тебе!
Прочетох целия линк. До края на линка цитирания колега продължава да пише по един и същи неграмотен начин. Ако това те задоволява, и на това казваш "евала", говори нещо и за оценяващия.....

Нищо лично.
Тани - модератор
Стефане, забелязвам тенденция в последните ти постове - опит да ме дискредитираш. След разговора ни по Скайп, останах с впечатлението че повече няма да пишеш в скапания ни форум. Явно ти липсва воля сам да спреш и търсиш помощ. Знаеш, че съм услужлив човек и можеше просто да ме помолиш. Или целта ти е друга - да те изгонят ОТНОВО и да ревеш навсякъде колко са прости модераторите. Мога да сбъдна и двете ти мечти, просто трябва да ме помолиш за първата или да напишеш още един подобен пост, в който да ме поучаваш как да си върша модераторските задължения, като си преиначаваш факти. Не беше нужно да четеш цялата тема - Павката още на първата страница е започнал да пише и с главни букви. А можеше и да избереш някой по стар коментар да ми репликираш , този е доста нов.
Стефко - специалист
Ами, грешно си ме разбрал. Никакъв опит не правя да дискредитирам който и да било. И форума въобще не е скапан.

Тема "савет за преса за талаш самоделка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: