Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pini_761 - напреднал
Здвйте на всички желаещи да помогнат [-o< .Не си падам мн.по писането за това ще карам направо към вапроса.Значи отоплявам двуетажна къща с висок таван(6м.) с котле (самоделка,има 6-7 такива в града и никой няма такъв проблем в целия град)на твърдо гориво(или иначе казано всичко що гори минава от там),комина ми беше обикновен двоен в долния крайна около 1м.бях махнал средната прегада,а самото зустване на котлето в комина ставаше с 1,10м.кюнец с ф200,който е и до сега под ъгал т.е.нямам хоризонтална час и нямам прав ъгал никаде.Но след 4г.работа се появи толкова конденз че изби в всички стай през стените.За целта тази година строших целия комин отдолу до горе и час от стените(до здраво)и го направих на ново само че една цяла кръгла дупка с диаметър ф200 и дължина 13м. измазан и отвътре и от вън като по учебник,зидан с тухли еденички(както се е правило на времето грамотен комин).След 1 месец работа на новия комин пак се яви конденз и питам защо.По принцип ктлето е 28кв. има термостат който отваря и затваря клапата на входния въздух,по схема няма клапа на комина но аз турих и там(достигнах по-виски градуси и икономия на горивото)но се получи и конденз и незнам защо.Ако някой знае нека каже каде бъркам БЛАГОДАРЯ.
naskov - майстор
На колко градуса ти се включва помпата?
pini_761 - напреднал
Помпата работи постояно
filmatoplo - майстор
Ако комина е вътрешен значи той отпада за виновник , следват охладените димни газове сигурно под 150-180 градуса (отваряй клапата до тези градуси на изходящите газове) , после сложи на помпата термостат който да я включва поне от 50 градуса , и най накрая -сложи си трипътен термовентил -Термовар (така в котела няма да влиза охладена вода под 60 градуса ). :wink:
pini_761 - напреднал
Да комина е вътрешен.При 60 гр.на водата по стаите ми е около 22-25 гр. тъй че водата на вход в котлето е приблизително около 45-50гр..Но невиждам каде е връската с конденза в комина сори но не ми е ясно моля за повече инфо.А относно температурата на газовете може да са студени защото когато затвори клапата на въздоха и се окроти огънят си държа кюнеца(който по принцип е изолиран) с гола рака.
filmatoplo - майстор
Ясно -ти си получил кондензен котел трябваше да питаш преди да си изградил новия комин , защото е трябвало да внедриш метална тръба в комина по цялата дължина , и на дъното му да отвеждаш конденза .Ако сега може отгоре да му вкараш тръбите на части и долу да ги посрешнеш :? , най добре неръждаеми по принцип.Няма как в случая да те съветвам да отвориш клапата и топлото да излита в комина.
pini_761 - напреднал
Чесно казано и аз си мислех същото но не бях сигорен четох някаде за това но инфото беше мн. малко.Но ми се струва че може да се направи някъв топлообменик който да събира този конденз знамли,от лани до сега мн. четох че вече губя следа каде какво съм чел тъй че приемам идей всякави и все пак благодаря. #-o #-o #-o
lakosste - специалист
За пореден път казвам,че горите мокро гориво.След като се охлади пушека какво кондензира?-парата се превръща във вода,а тя от къде идва??Ами някой я е сложил във печката.
lakosste - специалист
На 90 процента съм сигурен че гориш дърва и отгоре на всичко си ги купил скоро.Прав ли съм? :?:
pini_761 - напреднал
Приятелю какво значи "мокро гориво"гори се сух явор думбаски въглища и чат пат обуфки? Неразбирам за какво ми говориш.

Тема "проблем с комина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: