Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lakosste - специалист
pini_761 написа:
Приятелю какво значи "мокро гориво"гори се сух явор думбаски въглища и чат пат обуфки? Неразбирам за какво ми говориш.
Въглищата мокриш ли ги?Дървата колко са сухи?-имам предвид преди колко време са сякани.
Пишеш че комина е вътрешен,следователно би трябвало да не се охлажда толко че това да е проблема.Но навсякъде ли през където минава е отопляемо помещение,а в таванското помещение?
LazarGanev - "Велик майстор"
pini_761 написа:
Приятелю какво значи "мокро гориво"гори се сух явор думбаски въглища и чат пат обуфки? Неразбирам за какво ми говориш.
Сигур са ти мокри обуФките чадо :wink: . А как премери киловатите на тая самоделка? Колко квадрата жилище отопляваш? Май котелът ти идва големшък и ти сее опитваш да го душиш, ма не става тъй
fbr - майстор
Лазар е прав. Котела е голям, даже си сложил две клапи да ограничиш скоростта на димните газове, и те докато напуснат комина, температурата им пада под температурата на оросяване, и ето ти конденз в комина. Или трябва да сложиш по малък котел, или да вдигнеш работната температура на котела, както те посъветваха, чрез монтаж на подходяща арматура, като термостатичен трипътен вентил примерно.
pini_761 - напреднал
Значи първо обуфките не са МОКРИ,после дървата са мн. ама мн.сухи кемура не го мокра точно с тази цел(да няма конденз).А самото котле не е точно самоделка т.е.на времето имаше една поредица книги "направи си сам" и там имаше мн.хубави неща от как да си направиш птичка от хартия до къща, една от тези книги е за камини,котли,слънчеи колектори и др. та там съм го видел,и също има и една формула че на:" м2 разгъната отопляема плош се пада по 10kw" предполагам че това е някаква груба сметка но това котле го дават за толкова kw.Отоплявам 6 бр.стаи+баня +стълбище,стаите са по 16 м2 всяка,банята 3 м2,стълбището окло 18 м2,а радиаторите са двупанелни,а освен това говорим за КНЕЖА тук градуси те стигат до -30 и все пак може да съм сгафил някаде за това питам все пак никой не се е родил професор.И пак тенкс за инфото.Като kw общо на радиаторите се събират 26kw
Последна промяна от pini_761 на нед дек 09, 2012 10:45 am, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
След като си постигнал добро кпд за себе си ,и си уловил докрай топлината в котела -газовете излизат с ниска температура и малка скорост (в комина ще тече конденз), котела се превръща в кондензен , щом промените няма да са котелни -то остава само да направиш така че да улавяш и отвеждаш конденза . :wink: Такива котли повечето са газови , отвеждал съм конденз на комина и на нафтов котел , има и пелетни кондензни котли , абе няма да си първия :) .
pini_761 - напреднал
ТЕ тука го закасах не зная как да ги хвана и каде т.е. в кюнеца или в комина как става номера.А иначе тягата е мн. голяма.
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе според мен 28кВт са си множко за 118м2, пък макар и за Кнежа. Освен туй твоите оплаквания не са при температури -30*С, нали? Тури си трипътник поне, а при такова преоразмеряване е добре и буфер. Ма 'ноо кинти нъл?
Christo - майстор
Тъкмо щях да питам къде е това нещо Кежа, то било Кнежа :?
pini_761 - напреднал
Да оплакванията са за целия отоплителен сезон,а не само за студеното време.Но с тези kw си згрявам къщурката защото е с 4ки(без изолация) и зимата сякаш е перде а не стена,а и е по-икономично.
LazarGanev - "Велик майстор"
По-скоро оплакванията ти смятам че са за по-топло време, а не за най-студеното - в студеното време котелът работи на мощност по-близка до номиналната и температурата на изгорелите газове е висока и не позволява образуването на конденз в комина, не е ли тъй? :?

Тема "проблем с комина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: