• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 38
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naughty - специалист
2v6 написа:
Може да помислиш и за вариант за "размразяване на топло". Когато температурата на външния въздух е над нулата, за размразяването вентилатора остава да работи, а се изключва компресора.
интересна идея, трябва да имаш достатъчно голяма дупка между включванията.
kuuuuuul - майстор
ето автоматичен превод да се посмееш :)

Елементарно Уотсън,малко акъл ама на време :lol:
Оригиналната платка май не е много добро решение :?
2v6 - майстор
naughty написа:
2v6 написа:
Може да помислиш и за вариант за "размразяване на топло". Когато температурата на външния въздух е над нулата, за размразяването вентилатора остава да работи, а се изключва компресора.
интересна идея, трябва да имаш достатъчно голяма дупка между включванията.
Не е моя идея. Има го като алгоритъм в контролерите за термопомпи.
При мен 30 минути работа, 30 минути почивка с вентилатора гарантирано размразяваше при 1 градус и доста влажно време.
stanislav7140 - специалист
Колега графиката не е видима....
naughty - специалист
stanislav7140 написа:
Колега графиката не е видима....
спрял съм ги умишлено :rock:
myozov - напреднал
Здравейте искам да използвам темата да Ви попитам за някой друг съвет относно избора на термопомпа въздух-вода. Искам да направя водно-подово отопление + конвектори на апартамент 66кв.м. в Бургас. От доста време чета из мрежата всякакви мнения и цени и съм твърдо решен да се отоплявам по този начин, но не мога да реша каква термопомпа да си купя т.е. дали да е "фабрична" или "правена". Хубавите термопомпи по 6-7000+лв. на известните марки ми се струват доста голяма инвестиция и не много рентабилна за моя апартамнет и затова търся по бюджетен вариант, който да ми върши работа за охлаждане, отопление и евентуално за БГВ. Ще се опитам да сведа до колкото мога с бюджета ми енергийните загуби на жилището - ще сложа добра дограма с троен стъклопакет (все още и нея не съм избрал, чудя се каква да е?), външна изолация + вътрешна(каменна вата+ гипсокартон на външните стени и таваните) и фабричната изолация за подово на пода естествено... Кажете ми ако знаете от къде мога да се сдобия с добра машина на добра цена и какво Ви е мнението за това дали да е "фабрична" или "правена" термопомпа. Благодаря Ви предварително!

Прикачен файл

ааа.jpg
ааа.jpg (103.08 KиБ) Видяна 4172 пъти
naughty - специалист
Колега, не е прието да се правят такива разклонения в конкретна тема. По-добре започни нова и съм сигурен, че ще получиш помощ и съвети
myozov - напреднал
naughty написа:
Колега, не е прието да се правят такива разклонения в конкретна тема. По-добре започни нова и съм сигурен, че ще получиш помощ и съвети
пуснах колега ама няма движение по темата а трябва да реша до 1-2 дни какво да купувам....
2v6 - майстор
myozov написа:
...търся по бюджетен вариант, който да ми върши работа за охлаждане, отопление и евентуално за БГВ.
...
Само за начало - не смесвай БГВ с отоплителната инсталация.
На първо време си намери термопомпен бойлер или термопомпа въздух-вода за БГВ.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 38

Тема "Термопомпа въздух-вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: