• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nedbmw - напреднал
Комина е чист. По миналата година го чистих със четка и тежест отгоре. И всяка година от ревизията обирам наслоеното. Дупките в коминските тела са големи само горе над тавана комина, е зидан с тухли и дупката е 130мм. Печката си гори сега тя ми правеше номера преди да запуша съседната дупка, през която пушеше също. Явно има някъде разрушаване на коминското тяло и за тва мисля да го събарям.
fbr - майстор
Прекалено широк комин спрямо мощността на печката или котела, също е възможна причина. Топлината от изходящите газове не може да стопли комина, остава студен и не влиза в режим. Много чест проблем при коминни тела от бетон. Отворите са широки, стените им са тънки и без изолационни качества, остават винаги студени, резултата е течове на конденз от изходящи газове.
pansim написа:
Да не те лъжа, че бе отдавна, ама все си мисля че каменна вата слагаха на моя комин. Само на тавана и откритата част .
А долу в етажа мазах с блажна боя ПОД мазилката. Инак, няма отърване от миризмата.
Имам същия проблем с комин но няма петна само миризма на пушек. Дали ако боядисам с блажна боя комина ще спре миризмата, т.е.директно върху шпакловката?
шоп написа:
pansim написа:
Да не те лъжа, че бе отдавна, ама все си мисля че каменна вата слагаха на моя комин. Само на тавана и откритата част .
А долу в етажа мазах с блажна боя ПОД мазилката. Инак, няма отърване от миризмата.
+1
точно това е решението. Много малко хора знаят, че блажна боя или лак за дърво правят бариера да не избиват кафяви петна на латекса или тапетите. Минералната или още по-добре каменна вата на плочи, за изолация на комин е най-доброто решение. НИКОГА стиропор или фибран!!!

От комина до всеки горим матерял мин. 10 см и няма да имате проблеми.
А дали блажната боя спира миризмата? Питам защото ще е по-лесно решение от обличането на комина с плочки.
  • 1
  • 2

Тема "Миризма от комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: