Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
Evgeniy написа:
Обема (дебита) е същия и не се променя, но масата (килограмите) в този обем е по-вече, следователно и кислорода е повече.
Дебитът обемно е по-голям, това е сигурно 100%, защото студеният въздх е по-плътен и лопатките на вентилатора загребват повече. Виж отношението на вискозитет и плътност на флуидите в числото на Рейнолдс. То не се отнася само за миксери за сладолед и салата с лютеница.
Имаш повече кислород от по-голямото количество доставен обем и по-голямата плътност, но въздухът е по-студен. На практика положителният и отрицателният ефект при температурни разлики от 10 - 15 гр. се елиминират взаимно. По-добре е да има топъл лек и не толкова плътен въздух и липсата на кислород да се компенсира с няколко процента от вентилатора.
Напълно съм съгласен за компенсацията с процента на вентилатора . Числото на "прандтл " показва ще топлообмена при принудителна или естествена конвенция на въздуха леко се влошава при по топъл въздух (знаете че въздухът е вид изолатор .. и когато е по плътен е по голям изолатор) но пък ефективността на горивният процес се повишава значително. По този начин ползите са много повече.
Вичи - специалист
Мисля, че прекалено се опростява процеса. Наистина топлопренасянето чрез конвекция се описва с критерия на Нуселт, който е функция на числата на Прандтл и Рейнолдс (приемаме, че конвекцията е принудителна и критерия на Грасхоф не участва). Все пак трябва да се отчете дали движението на флуида е ламинарно или турбулентно, т.е. каква е стойността на числото на Пекле и да се разгледат поотделно двата случая, както и вида на топлообменика (тръбен, пластинчат?) Освен това приложената таблица е със стойности за въздух, а при димните газове коефицентите са други. Та ако обичате, позадълбочете се, за да ни стане ясно на всички.
gnt69 - майстор
Чакайте малко че съвсем се обърках, не разбрах ще можем ли да отделим хигс бозона в пелетен котел и горелка или няма да можем. :partyman:
bobi65 - специалист
gnt69 написа:
Чакайте малко че съвсем се обърках, не разбрах ще можем ли да отделим хигс бозона в пелетен котел и горелка или няма да можем. :partyman:
Трудна работа братле .Няма мотивация , Вече дадоха Нобеловата награда на На 8 октомври 2013 г. на Питър Хигс и Франсоа Англер за това откритие. А те горките нищичко не разбират от Пелетни Котлета.
Miro4774 - специалист
На мен разхода на пелети ми е около 50кг за 24 часа температура на водата е около 60 г. Къщата няма изолация 240 кв/м
Miro4774 - специалист
На мен с котел дедитрих 48 kw. За 24 часа ми харчи около 60 кг. Къщата няма изолация 240кв.м Ако някой има идея как мога да му вдигна кпд на комина може да помогне. Също така съм сложил и една ламарина със стойка към задния край на котела и има около 10 см разтояние. Има ли възможност да се смени клапата на комина с някаква по подходяща за да може да се вдигне кпд.
margarit.simow - напреднал
Miro4774 написа:
На мен с котел дедитрих 48 kw. За 24 часа ми харчи около 60 кг. Къщата няма изолация 240кв.м Ако някой има идея как мога да му вдигна кпд на комина може да помогне. Също така съм сложил и една ламарина със стойка към задния край на котела и има около 10 см разтояние. Има ли възможност да се смени клапата на комина с някаква по подходяща за да може да се вдигне кпд.
48 кв не са ли много за 240 м2.При мен 45 кв са доста за за 400м2 (не съм мерил но може да са и повече квадеатите).
margarit.simow - напреднал
Miro4774 написа:
На мен с котел дедитрих 48 kw. За 24 часа ми харчи около 60 кг. Къщата няма изолация 240кв.м Ако някой има идея как мога да му вдигна кпд на комина може да помогне. Също така съм сложил и една ламарина със стойка към задния край на котела и има около 10 см разтояние. Има ли възможност да се смени клапата на комина с някаква по подходяща за да може да се вдигне кпд.
Коло ти е разхода от началото на сезона?
vrangelov - специалист
Miro4774 написа:
На мен разхода на пелети ми е около 50кг за 24 часа температура на водата е около 60 г. Къщата няма изолация 240 кв/м
Miro4774 написа:
На мен с котел дедитрих 48 kw. За 24 часа ми харчи около 60 кг. Къщата няма изолация 240кв.м Ако някой има идея как мога да му вдигна кпд на комина може да помогне. Също така съм сложил и една ламарина със стойка към задния край на котела и има около 10 см разтояние. Има ли възможност да се смени клапата на комина с някаква по подходяща за да може да се вдигне кпд.

Не че има голямо значение, но едното червено не се препокрива с другото. Това средно на ден за зимният сезон ли е или е най-високият разход, който си имал? Всъщност най-същественото е това, което те пита margarit.simow.
Колко ти е КПД сега и с колко искаш да го вдигнеш?
Miro4774 - специалист
Къщата беше с това котле на въглища и решихме да му сложим горелка дойде един майстор сложи горелка грейко. Най гомият ми разхот е за 24 часа около 5 чувала преди да му сложа ламарината. Следователно комина стана по студен и по добре усвоява топлината но пак ми се струва, че е много голям разхода. Сега гори около 4 чувала за 24 часа. :x :x Температурата на водата не е повече от 60 градуса....

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: