• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lebendi - специалист
Тронските ги взех в началото на май на промоция 325 лв/палето малко преди да им вдигнат цената.Откакто миналата година се набълбуках със Скравена на 378лв вече се ориентирам отрано.
andy_forresite - майстор
Внесох първите 2 т дървени гранули сам за 2:45 часа. Нямаше как да се комбинирам заради малкия превоз, та ми стъпиха на 343 лева/т.
Потърсих слънчогледови пелети из нета и попаднах на обяви с много големи глупости, писани от производители. Тези лъжат като в турски сериал. Калоричността им била по-висока от на дървените, отговаряли на еконормите, със специална рецепта вдигали по 6 киловата/кг, един тон се равнявал на 6 кубика дърва [-X , пепел под 3,5% ... да не продължавам. Със сигурност ще има кой да повярва и ще си вземе по 240-260 лв/т.
Ако не успея да си намеря гориво на сносна цена, директно пиша обява зимата за продаване на наличните в 15 кг чувалчета и си взимам една камина на дърва. Това дебнене и комбиниране с непознати и малко познати при доставката не ми е вкуса. То ще си каже до края на този месец как ще бъде.
kalin72 - майстор
Много бързо се отказваш :)
И аз няма да се комбинирам с никой, или пък да дебна изгодни цени...каквото намеря на пазара и ме устройва, това и ще взема. Какво да го мисля повече...
filmatoplo - майстор
Ти си в меката на пелетите Брезник ,с шепи да гребеш пак ще ги закараш у вас ,при мен са на не по малко от 100 тина км .Искам не искам лягат ми към 365-370 лв до вкъщи .
kalin72 - майстор
Ще я видим тая Мека...аз имам по-добри цени (270 лв. за тон иглолистни) от едно друго място ( на 100 км от Брезник, но транспорта ще ми е евтин), та тая година пелети от трима производители мисля да опитам.
andy_forresite - майстор
Колеги, 376 лева за тон букови как ви се струват като цена :? Ако взема от тях ще съм дал кръгло 1500 лева за пелети, което идва по 250 лева на месец за някакви няма и 100 неизолирани квадрата. Има и чамови по 369. Д*пе знае 2 и 200 - може да изфучат, а може и да ми останат (от мен зависи).
Уж има много производители, но цената от 300 лв/т си остава мираж.

Калине, ти нали беше на твърдо гориво, сега като мина на пелети колко по-скъпо ти излиза? В случай че инсталацията, консуматорите и др. условия са същите де, за да има сравнимост.
kalin72 - майстор
Тази зима ще е първата на пелети, като почне-мине, тогава ще давам справка...засега мисля да купя 5 тона иглолистни, досега се отоплявахме с 17-20 м3 бук/дъб, от края на октомври до края на април. Надявам се да имам икономия, защото в по-топлите/слънчеви дни горелката няма да работи, както и нощем мисля да поддържа 20 градуса у нас.
filmatoplo - майстор
:) 300 лв ги дава производителя на дистрибутора ,от там превоз и каквото му остане ,това е горе долу калкулацията.
filip_n - специалист
filmatoplo написа:
Да попитам ,когато си поръчате пелети някой да ви ги достави -как ги получавате .1.камиона е бордови и вие или някой ги разтоваря .2.камиона има кран или падащ борд.Интересува ме как се практикува.
При мен след голямо мъкнене реших да викам само доставчика на пелети който има кран и ми ги стоварва пред портата, от там палетна количка и директно ги внасям в къщата или 4 тона = 15 мин работа.... Като камиона взима по 5лв за разтоварване на палет(около тон)
ge4o - напреднал
Здравейте.Тази година и аз ще съм на пелети,поръчал съм 2 тона от Средна Гора Стара Загора.Някакви мнения за тези пелети ????? Цената е 350лв тона!!!
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: