Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Топло е още за окончателни настройки ,сега горелките се палят горе долу - октомври са реалните тестове. :wink:
andy_forresite - майстор
Това да не е дъвка че да ме е страх да не се сгъне от две натискания :-D.
Става за тестове и сега за който пробва партида бонбони щото още не си е купил.
filmatoplo - майстор
То хубаво тестове с различни пелети ,обаче кой го прави коректно - всеки път с изчистен котел и горелка .Знам че е играчка и отнема време. :)
stakoz - специалист
filmatoplo написа:
В къщи съм с такъв ,монтирал съм същото управление и на друг тип горелки и какво .
Значи не е проблем, примерно, че отпо-двойката няма да работи при евентуално задръстване ?
filmatoplo - майстор
Щом производителя е сложил оптодвойката значи тя е нужна ,но това не пречи управлението да се ползва при всякакви горелки без оптодвойката ,имам случай на подмяна на платката на горелка Грейко с универсалното управление - то няма оптодвойка , работи си горелката и без нея .
andy_forresite - майстор
Оптодвойката е добре от гл т ако спре малкото шнекче да не си завариш горелката и гофрето напълнени с пелети. Ще има голямо събиране и от земята. Досада.
Иначе да, може и без оптодвойка.

Сравнението не беше точно поради непремерения капацитет с единия вид. Котелът е нов и чист. Над 10 кв радиатори със свалени термоглави. С едните пелети се подгря бойлера и с другите също. Градусите на водата се повишиха с 4° като тръгнаха моите пелети. По-скоро пробвах дали и как ще горят тези, които взех днес. Как да разбера как горят без да ги подкарам :) Пепелта е наполовина на моите. Е, вече и тези са мои... Гледай какви неща сравнявам. Та мощността със старите е 6, 9 и 12 kw, a с новите не знам колко е била. По-леки са, значи под тези стойности и оттук по-ниската t° вода.
filmatoplo - майстор
На днешната ми горелка Грейко рб30 която закарах на обект ми направи впечатление че запалката стърчеше около 1 сант поне ,не бях забелязал да стърчи при досегашните ми ,бяха си наравно с тръбата на малкия шнек .Да знам да не се шашкам и да разглобявам . :)
Miro4774 - специалист
След замерване на шнека настройките ще бъдат следните. П3/ 8.4 35/46 п2/4.8/35/43 п1 2.2/35/41 шнека ми пуска 20 кг на час.
filmatoplo - майстор
Какви ще са предполагаемите мощностти с тези цифри за П3,П2,П1.
Miro4774 - специалист
filmatoplo написа:
Какви ще са предполагаемите мощностти с тези цифри за П3,П2,П1.
20-10-5 kw

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: