Най - вълнуващия въпрос зимно време.
frizera - напреднал
grants написа:
Здравейте колеги.
Искам да споделя за моето управление на горелка рб 20 реализирано през телефона.Със стаен термостат COMPUTHERM съм,и си закупих едно устройство SONOFF TH 16 закупено от Ebay, има ги и тук.Сваляте едно приложение EWELINK.Заключвате стайния термостат да не подава команда за изкл. т.е. да не гаси горелката, а sonoff устройството да прекъсва захранването на стайния термостат.От приложението си нагласяте седмичния ви режим на работа ,както и от там може да подавате команда за принудително палене и гасене на горелката.ТЕ ТОВА Е.
Как изглежда като цена този вариант? Може ли някой и друг линк....
-penata- - специалист
grants написа:
-penata- написа:
Някой може ли да ми каже какъв стаен термостат да си взема да е безжичен и с добър обхват
Qomputhem
Кой модел.Салус не са ли по добри
grants - специалист
frizera написа:
grants написа:
Здравейте колеги.
Искам да споделя за моето управление на горелка рб 20 реализирано през телефона.Със стаен термостат COMPUTHERM съм,и си закупих едно устройство SONOFF TH 16 закупено от Ebay, има ги и тук.Сваляте едно приложение EWELINK.Заключвате стайния термостат да не подава команда за изкл. т.е. да не гаси горелката, а sonoff устройството да прекъсва захранването на стайния термостат.От приложението си нагласяте седмичния ви режим на работа ,както и от там може да подавате команда за принудително палене и гасене на горелката.ТЕ ТОВА Е.
Как изглежда като цена този вариант? Може ли някой и друг линк....
11 $ - sonoff th 16
5 $ - сонда за температура и влага,която не е задължителна.
Без опция за температурен датчик са около 7 $.
пробваи със GOOGLE търсачката .
gnt69 - майстор
-penata- написа:
Някой може ли да ми каже какъв стаен термостат да си взема да е безжичен и с добър обхват
Аз съм с такова и доволно. Всичко си има и голям обхват и wifi много шаблони за отопление. Преди две седмици бях в чужбина за 10 тина дни, нагласих шаблон 10 градуса и докато ме е нямало си е поддържало. 10 тина часа преди да се върна заредих шаблон нормално отопление от Брюксел и като се прибрах топло кеф. Ако имаш стаен със релето на грантс става работа, ама ако нямаш си купи направо с интернет управление. :partyman:
stakoz - специалист
gnt69 написа:
-penata- написа:
Някой може ли да ми каже какъв стаен термостат да си взема да е безжичен и с добър обхват
Аз съм с такова и доволно. Всичко си има и голям обхват и wifi много шаблони за отопление. Преди две седмици бях в чужбина за 10 тина дни, нагласих шаблон 10 градуса и докато ме е нямало си е поддържало. 10 тина часа преди да се върна заредих шаблон нормално отопление от Брюксел и като се прибрах топло кеф. Ако имаш стаен със релето на грантс става работа, ама ако нямаш си купи направо с интернет управление. :partyman:
и sonoff th е със интернет отопление и bboil също.
аз имам и двете релета - едното управлява по времеви интервали и температура на буфер, а другото по външна (отвън, а не стайна) температура.
най-добре е да се свържат към OD (Open Door) изхода на платката (моята е от старите горелки) - там при изключването им минават в режим гасене; ако са включени към изхода за стаен термостат при изключването им минават в режим поддържане/съспенд (ако е включен такъв, а при мен е "вечен" hi power съспенд)
шоп - майстор
stakoz написа:

и sonoff th е със интернет отопление и bboil също.
аз имам и двете релета - едното управлява по времеви интервали и температура на буфер, а другото по външна (отвън, а не стайна) температура.
Имам bboil, управлява по температура. Където монтирате датчика по нея управлява. Може и по стайна.

Аз управлявам термопомпа по температура на водата в системата.
-penata- - специалист
Насочил съм се към Salus rt500rf или salus rt510rf. Кой е по добре?
tihomir123 - специалист
Здравейте, ето го и новият UPS инвертор с перфектно идеална синусоида "CW 1000VA" и стабилизатор на U "VTX-L 1000VA" , сега вече обороти не се менят всичко спи. :)

Прикачен файл

PhotoPictureResizer_180303_233310411-744x992.jpg
gnt69 - майстор
tihomir123 написа:
Здравейте, ето го и новият UPS инвертор с перфектно идеална синусоида "CW 1000VA" и стабилизатор на U "VTX-L 1000VA" , сега вече обороти не се менят всичко спи. :)
Браво добре изглежда. Във какъв порядък коригира тока, например ако е 215в на колко го прави.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: