Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Stefan1981 - напреднал
[/quote] От Грейко препоръчват такъв разклонител за предпазване на електрониката и дисплея от токови удари.Аз съм с такъв но с четири гнезда.

http://shop.sbs.bg/razklonitel-s-s-zasc ... ds06n.html
[/quote]

При наличието на ЮПС, тази финкция поема ли се от него. Аз съм наредил стабилизатор и ЮПС след него, че миналата зима тока много бягаше. Към 20:00 съм мерил 190V , сега ги проверявам 230-235V
filmatoplo - майстор
Не знам друг дали е имал такъв случай -дисплея показва буквите и цифрите във вид на йероглифи и бели полета по екранчето :? :) версията е 1.8/1.4 стария дисплей .не се оправя с рестарт .
LazarGanev - "Велик майстор"
Ъпдейт на софтуера и си готов
gnt69 - майстор
нед сеп 30, 2018 12:09 pmStefan1981 написа:
Гледах го, четях и се същото. Като сработи термостата на дисплея излиза “Т” минава на поддържане. Пада темперетурата в стаята “Т”-изгася на дисплея и минава на горене спрямо t*на водата. Това ясно.
Водата 66* 5/3/0 , аз така го разбирам, след гасене трябва да е под 63* за да запали!
В случея водата беше 43* и нищо :?
Имат значение приоритетите които си задал, поне на старата е така. Дали само отопление, дали отопление +БГВ. Аз брах ядове едно време с моята пали и гаси по температура бойлер. Огледай там е кучето.
filmatoplo - майстор
:? Някой спомена скоро че си е купил ново управление -и му артисва старото и го продава ,де го тоз човек :? :)
Последна промяна от filmatoplo на нед сеп 30, 2018 9:13 pm, променено общо 1 път.
Stefan1981 - напреднал
нед сеп 30, 2018 5:18 pmgnt69 написа:
нед сеп 30, 2018 12:09 pmStefan1981 написа:
Гледах го, четях и се същото. Като сработи термостата на дисплея излиза “Т” минава на поддържане. Пада темперетурата в стаята “Т”-изгася на дисплея и минава на горене спрямо t*на водата. Това ясно.
Водата 66* 5/3/0 , аз така го разбирам, след гасене трябва да е под 63* за да запали!
В случея водата беше 43* и нищо :?
Имат значение приоритетите които си задал, поне на старата е така. Дали само отопление, дали отопление +БГВ. Аз брах ядове едно време с моята пали и гаси по температура бойлер. Огледай там е кучето.
Май още неса се опознали добре.
Седя си на опашката на Дунавмост 2, и о чудо!
Гледам на телефона котлето грее, веднага справка по телефона, никой нищо не е пипал. Стайния е запалил, сутринта нещя ,ся работи. :shock: :? Сега почва чуденето, какво ,как и защо!
Горелката е само на отопление.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дали правилно си нагласил времето на стайния? Да не заменил АМ и РМ?
Stefan1981 - напреднал
нед сеп 30, 2018 7:59 pmLazarGanev написа:
Дали правилно си нагласил времето на стайния? Да не заменил АМ и РМ?
Нищо несъм пипал. Незнам какво стана.
Сутринта по термостат отоплението трябваше да тръгне, да ама не.
Дадох и старт, после по стайния си работи нормално, сега си запали , както си трябва.
stakoz - специалист
нед сеп 30, 2018 9:24 amStefan1981 написа:
Горенето и Т* на вода станаха, сложих и стаен термостат , и пак съм в играта.
Не мога да схвана , какво става с тая горелка.
Никъде не открих за настройка , да има или няма термостат. Има избор Термостат НО или НЗ.
Вързах кабелите( късото с дългото) , както е по схемите ,гори ,работи. При достигане на Т* по стайния горелката минава на поддържане, това е както трябва. При липса на нужда от топло минава на гасене, това добре. Проблема е след гасенето, минат 3часа, стайния показва ,че е включил отопление , а горелката си почива. Имали сила , която да накара тази горелка да запали сама, и каде да я намеря? Сега мога да я подкарам само , като и дам запалване.
RB20 Star / BBoil rf
Гледам в подписа ти "BBoil rf" - сигурен ли си, че правилно е настроен този термостат? Той има горен и долен хистерезис и аз доста си поиграх с моя в началото (който е само BBoil без rf), но логиката би трябвало да е същата. Прилгам скрийншот от моя, който според температурата на буфер управлява горелката - когато стигне 55 гр, влиза в режим изчакване и когато падне надолу с 15 гр. (долен хистерезис) т.е. на 40 гр., включва. Допълнително има режим за време час/ден от седмицата - виж и там дали не ти е изключено нещо.
Прикачен файл:
Screen Shot 2018-10-01 at 02.44.20.png
andy_forresite - майстор
Направи ми впечатление че много трудно запалва, мъчително се разгаря и че сякаш падат по-малко пелети на всички степени. Горелката е от дясната страна. За да видя докъде пълни пелети, клекнах пред вратата и светнах с телефона към запалката. 2-3 секунди след като спря да зарежда затворих вратата. Нивото беше ~0,5 см под запалката. Настроил съм разпознаване 80/10 s, oбаче засякла светлина, решила че гори и Разгаряне :? . Казах си ще отчете загуба на пламък след 80 секунди (така съм задал), ще продухва още 180 ... Не е вариант. Взех 2 кубчета спирт, запалих ги и ги метнах върху пелетите. С едно желязо побутнах няколко пелета върху горящите бучки. Докато се запалят пелетите по този начин, а и докато се сетя къде гледах пакетчето със сух спирт, наближи мощност 3 (със силен вентилатор). Наложи се да й сваля % като за първа и да сложа под 1 сек зареждане. Колебливо и доста по-бавно се разгоря, но стана. След 5-6 минути беше на 176 и върнах зареждането и % на трета. Сигурно сама щеше да се запали и разгори за същото време, но поне спестих малко от запалката и около 500 гр гориво :rolleyes:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: