Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kmeta1982 - напреднал
съб ное 24, 2018 6:33 pmtihomir123 написа:
съб ное 24, 2018 5:36 pmfilmatoplo написа:
:) Да сметнеш 2 и 2 и да излезнат сметките -айде де :wink: няма да мине без да извървиш трънливия път на проверката тоест чак на пролет ще знаеш отговора който търсиш :wink: .
Миналата година 5 тона,отоплявам 130 кв.м.1 бойлир 200л.термоглави винаги на макс без стаен термостат вътрешна темп.24,25°С 7 радиатора средно по 15 глидера може и повече 1 бр.подово 9 кв.м. 200л бойлир
Изолация?
tihomir123 - специалист
съб ное 24, 2018 8:23 pmkmeta1982 написа:
съб ное 24, 2018 6:33 pmtihomir123 написа:
съб ное 24, 2018 5:36 pmfilmatoplo написа:
:) Да сметнеш 2 и 2 и да излезнат сметките -айде де :wink: няма да мине без да извървиш трънливия път на проверката тоест чак на пролет ще знаеш отговора който търсиш :wink: .
Миналата година 5 тона,отоплявам 130 кв.м.1 бойлир 200л.термоглави винаги на макс без стаен термостат вътрешна темп.24,25°С 7 радиатора средно по 15 глидера може и повече 1 бр.подово 9 кв.м. 200л бойлир
Изолация?
100мм. Неопор външна
stridata - специалист
Мислех си, че показателя за разход на пелети ми е верен, но се оказа, че е с разминаване над х1,5. Може ли това като настройка да се промени ръчно, че да започне да показва горе долу вярно?
g.gushterov83 - специалист
нед ное 25, 2018 3:54 pmstridata написа:
Мислех си, че показателя за разход на пелети ми е верен, но се оказа, че е с разминаване над х1,5. Може ли това като настройка да се промени ръчно, че да започне да показва горе долу вярно?
Къде го четеш този разход? За Стар ли става въпрос?
stridata - специалист
нед ное 25, 2018 4:33 pmg.gushterov83 написа:
нед ное 25, 2018 3:54 pmstridata написа:
Мислех си, че показателя за разход на пелети ми е верен, но се оказа, че е с разминаване над х1,5. Може ли това като настройка да се промени ръчно, че да започне да показва горе долу вярно?
Къде го четеш този разход? За Стар ли става въпрос?
Да.
g.gushterov83 - специалист
нед ное 25, 2018 4:37 pmstridata написа:
Да.
Като влезеш в сервизните настройки в "Общи настройки" трябва да се въведе капацитет на шнека.
stridata - специалист
нед ное 25, 2018 4:44 pmg.gushterov83 написа:
нед ное 25, 2018 4:37 pmstridata написа:
Да.
Като влезеш в сервизните настройки в "Общи настройки" трябва да се въведе капацитет на шнека.
Не че знам как се влиза в сервизните, но ще погледна в книжката. А иначе това ще го промени статистически няма да променя подаване и ли нещо?
g.gushterov83 - специалист
нед ное 25, 2018 4:49 pmstridata написа:
Не че знам как се влиза в сервизните, но ще погледна в книжката. А иначе това ще го промени статистически няма да променя подаване и ли нещо?
Задържаш "Enter" за 3 секунди (или там някъде). После навигираш със стрелките.
Интересно е как си успял да настроиш горивния процес без да влизаш в сервизните настройки...

И да, ще промени само информацията за разхода и показваната моментна мощност, няма да се отрази на друго.
stridata - специалист
нед ное 25, 2018 4:53 pmg.gushterov83 написа:
нед ное 25, 2018 4:49 pmstridata написа:
Не че знам как се влиза в сервизните, но ще погледна в книжката. А иначе това ще го промени статистически няма да променя подаване и ли нещо?
Задържаш "Enter" за 3 секунди (или там някъде). После навигираш със стрелките.
Интересно е как си успял да настроиш горивния процес без да влизаш в сервизните настройки...

И да, ще промени само информацията за разхода и показваната моментна мощност, няма да се отрази на друго.
Всичко е настроено от представител на Грейко за София. Техен котел, тяхна горелка, тяхно изграждане на всичко. Аз нищо не разбирам!
filmatoplo - майстор
:) Ще ти се наложи ,тоест хубаво е да поназнайваш по нещо :wink: .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: