• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VelinPetrov - специалист
Благодаря колеги. Сега гледам в сайта на Ерато и Бисолид Automatic ? Някой знае ли нещо за него ? Дават го с тубусна горелка и с функциите на грейкото които описа колегата преди мен. Също така къде да намеря инфо и цена за котела на Грейко тъй като те също са ми вариант но не намирам нищо в сайта им за котел, камо ли за цена?
alex_serviz - специалист
За цени се обърни към представителя им за твоя регион. Имай в предвид и това, че хубави пелети горят всички горелки. Виж с не дотам хубавите не всички се справят. Но в крайна сметка всеки си има глава на раменете и има право да избира как да си похарчи/инвестира парите! :)
VelinPetrov - специалист
Точно колега, всеки си избира. Искам да имам информиран избор както се казва :) Пък и всичко ще се прави най-рано през май месец, да не кажа лятото. До тогава ще трябва да съм се спрял както на котел и горелка, така и на стаен термостат и фирма за района на софийска област ;)
П.П. Да не ти казвам как ми направиха инсталацията преди години когато изграждахме всичко, ама тогава малък и зелен много ми е увирала главата кое и как. Та след това я преправих цялата почти защото се оказа че съм попаднал на поредните дето само наакват нещата колкото да се вземат парите.
lz2skt - специалист
Разликата дали 4 или 5 мм са стените на котела за топлообмена е нищожна....Боша си е мн.добър за пелети ,може би е не много удобен за слънчогледови...Бисолида е с подобна конструкция и предполагам също КПД на пелети ще е много по-добро от разните чугунени котли.Почистването също ще е по-лесноСпоред мен като конструкция за пелети(слънчогледови) е най -подходящ моделът на Херц Пелестар.Може ставнително лесно да се прекопира и изработи подобен с подвижни турболатори,2 пепелника(за пепелта и под тръбите) 4 реда тръби...може предполагам да се мине и без вент на димните газове.Другият вариант да се направи примерно 5 ходов като Дефро ,но ще събира повече пепел и ръчното почистване ще е в повече.
alex_serviz - специалист
За чугунен котел мисля, че въобще и не трябва да става на въпрос. Освен с представител на производителя задължително поговори и с някой реално ползващ такава горелка ( котел ), към които се насочваш.
VelinPetrov - специалист
alex_serviz написа:
За чугунен котел мисля, че въобще и не трябва да става на въпрос. Освен с представител на производителя задължително поговори и с някой реално ползващ такава горелка ( котел ), към които се насочваш.
Това искам колега, реално споделени впечатления и наблюдения.
Който използва Грейко Експерт + горелка или Бисолид Saver C нека сподели как се държат, проблеми и тн.
Няма да се разсърдя и на други предложения :)
n.ganev - майстор
VelinPetrov написа:
Който използва Грейко Експерт + горелка или Бисолид Saver C нека сподели как се държат, проблеми и тн.
Те такова животно нема. Поне аз не съм чувал да има. Ако има нека ме осветли.
LazarGanev - "Велик майстор"
n.ganev написа:
Те такова животно нема.
Написано е неразбрано
VelinPetrov написа:
Който използва Грейко Експерт + горелка или Бисолид Saver C нека сподели как се държат, проблеми и тн.
VelinPetrov, Споделяно е достатъчно, има си отделни теми за двата котела, трябва да се чете
VelinPetrov - специалист
Изчетох темата за Бисолид-а, изчетох и за RB20 горелките на грейко. Не намирам информация обаче за котела на грейко. Също така не намирам никъде в техния сайт нищо за котел, само горелките.
kalin72 - майстор
Добре де, какво точно те интересува за котела Грейко? Има информация, но е разхвърляна по темите, което е лошо, но все пак...с малко повече четене и филтриране се намира :)
Ето малко инфо от техния фейсбук, ужасно е, когато всичко е скрито-покрито...незнам кой им прави рекламата и изобщо май няма човек, занимаващ се с маркетинга...

Какво е КПД то на котел 20 kW в комплект с горелка GREYKO RB20 ?
Like · Reply · 1 · November 11, 2014 at 6:01pm · Edited
Greyko
Greyko Приблизително 0,93 (93%) при пълна мощност и температура на системата 70 оС.
Like · Reply · 1 · November 12, 2014 at 3:18pm
Essenov Ivaylo
Essenov Ivaylo а размерите?
Like · Reply · December 15, 2014 at 11:10pm
Greyko
Greyko 560/560/1200
Like · Reply · 1 · December 16, 2014 at 8:08am
Essenov Ivaylo
Essenov Ivaylo а колко тежи без горелката?
Like · Reply · December 29, 2014 at 8:50am
Greyko
Greyko Тежи 250 кг.

Разбира се, цената на котел 20 kW в комплект с горелка GREYKO RB20 е 3726 лв с ДДС.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Препоръка при избор на стоманен (чугунен) триходов котел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: