Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет дек 14, 2018 11:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 14, 2018 11:22 pmTastas написа:
пет дек 14, 2018 10:50 pmТрифон П.Трифонов написа:

Какво си си мислел и какъв е проблемът, в инсталацията, според вас?
Изкъртена и деформирана панта??? Тука насочен взрив ли ползвахте?
Стъклото.....нищо не казахте, може и да е останало здраво?!! Шрапнелите кумулативно в пепелника, нали?!
Добре, че не споменаваш пострадали!
Стъклото, слава Богу, е здраво! Но си беше взрив, доста сериозен, за щастие без пострадали. Щетите са основно козметични. Но техникът се опитва да ни убеди, причината печката да гръмне е в недобре дърпащия комин и в това, че казанчето не е почистено 1 ден?!?! И той няколко пъти каза, че добре,че не е детронирало стъклото, а е поддала вратата. Както писах камината е монтирана вчера и според нас настройките за подаване на пелети са грешни, съмняваме се също и за дефект в горелката. Ядосва ме това, че не поемат отговорност, а можеше да бъде много страшно...
..."според нас"...
Кои сте вие?
Възможно е и от неправилни настройки, както и ако е задръстен комина. Къде ще отиде тоя дим, щом не може да напусне безпроблемно камината, а на негово място да дойде пресен въздух, необходим за горене? Дим се образува и когато жарта е затрупана. Има температура, но няма достатъчно достъп до кислород.
Ако просто се жалите тук – съжалявам!
Ако го пишете информативно – пишете марката и фирмата, монтирала и пуснало в експлоатация камината.
Инак КЗП и доказателства.
Типично...питаш нещо във форум и някой започва да те нарежда! Ясно е, че печката е гръмнала от дима, въпросът е защо се стигна до там? А до там се стигна, защото печката пускаше около 15минути палети без да ги запали, в един момент явно опита и не успя, а това няма общо с комина! Той си дърпа повече от добре!
Кои сме ние ли?
Ми някакво си семейство с две деца, дето щеше да бъде затрито, щото някой не си е свършил работата! И не, не се жаля, прекалено ми е ценно времето да се занимавам с глупости! Потърсих мнение и насоки, за да знам дали да си търся и правата!
Хубав ден и весели празници!
bmahob - майстор
съб дек 15, 2018 7:53 amTastas написа:
пет дек 14, 2018 11:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 14, 2018 11:22 pmTastas написа:

Стъклото, слава Богу, е здраво! Но си беше взрив, доста сериозен, за щастие без пострадали. Щетите са основно козметични. Но техникът се опитва да ни убеди, причината печката да гръмне е в недобре дърпащия комин и в това, че казанчето не е почистено 1 ден?!?! И той няколко пъти каза, че добре,че не е детронирало стъклото, а е поддала вратата. Както писах камината е монтирана вчера и според нас настройките за подаване на пелети са грешни, съмняваме се също и за дефект в горелката. Ядосва ме това, че не поемат отговорност, а можеше да бъде много страшно...
..."според нас"...
Кои сте вие?
Възможно е и от неправилни настройки, както и ако е задръстен комина. Къде ще отиде тоя дим, щом не може да напусне безпроблемно камината, а на негово място да дойде пресен въздух, необходим за горене? Дим се образува и когато жарта е затрупана. Има температура, но няма достатъчно достъп до кислород.
Ако просто се жалите тук – съжалявам!
Ако го пишете информативно – пишете марката и фирмата, монтирала и пуснало в експлоатация камината.
Инак КЗП и доказателства.
Типично...питаш нещо във форум и някой започва да те нарежда! Ясно е, че печката е гръмнала от дима, въпросът е защо се стигна до там? А до там се стигна, защото печката пускаше около 15минути палети без да ги запали, в един момент явно опита и не успя, а това няма общо с комина! Той си дърпа повече от добре!
Кои сме ние ли?
Ми някакво си семейство с две деца, дето щеше да бъде затрито, щото някой не си е свършил работата! И не, не се жаля, прекалено ми е ценно времето да се занимавам с глупости! Потърсих мнение и насоки, за да знам дали да си търся и правата!
Хубав ден и весели празници!
Поне кажи модела на камината ако искаш насоки по настройките :?
LazarGanev - "Велик майстор"
При така описаната ситуация, като че ли разпознавам камината да е от една "велика" шуменска марка, авторът ако желае може да потвърди или отрече :wink: .
- Че може да е от недърпащ комин - може, но нали взера е бил там техника, не е ли забелязал?
- от непочистена горивна камера може да е - ако запалката е покрита с пепел, трудно ще запали пелетите. Ама за един ден работа толкова пепел :? . Баси пелетите!
- неправилни настройки, голяма първоначална доза - много е възможно, особено в комбинация с първите две причини. тази цифра 15 минути първоначална доза силно ме шокира :shock: . Предполагам, че е преувеличена няколко пъти.
И все пак защо се пуска отделна тема, а не се задават въпросите в темата за съответната марка, за да се изкажат хората с опит и специалисти по тази марка. Няма как да се изкажем дали дозата е голяма или малка, без да знаем марката. На всяка марка и модел настройките са различни.
burner - специалист
Това е вторият човек напоследък, който казва, че камината му е гръмнала и е изкъртила пантата. Не дава информация, а иска помощ, че и се сърди. Много правилно го попита, защо не е писал в темата за съответната марка.
Камината е BURNIT Cimfort 4G 10kw., без водна риза. Далеч съм от мисълта да пипам сам по настройките, днес чакаме пак да дойдат техници. В момента не е в експлоатация, защото вратата ѝ е разбита.
Не знаех, че има отделна тема и трябва да пиша там., нов съм във форума, регистрирах се снощи след случката. Не исках помощ, а мнение, което май е различно, но няма значение. Давам подробности по-долу.
Камината е монтирана ден преди да гръмне. Техникът, който дойде, каза, че коминът дърпа перфектно! Казанчето имаше малко пепел на дъното, камината горя само 1 ден без да е почиствано. Пелетите самите те казаха, че са хубави. Като моя грешка отчитам това, че бях увеличил пламъка 2-3 степени повече от вентилатора. Снощи техникът беше различен и май просто се опита да измъкне фирмата от отговорност.
Времето не е преувеличено, толкова беше , сега може да е било и 13 или 16 минути, не мога да бъда съвсем точен. Камината пускаше пелети, бучеше и изключваше, пуска, бучи, изключва и така много пъти, докато стана белята. Май не става въпрос за голяма първоначална доза, може и дефект в горелката да е, знам ли.Още през деня забелязах няколко пъти, че пусна пелети без да ги пали, ама като не съм майстор?
filmatoplo - майстор
Ако кошничката не е поставена назад до край, тоест най близо до запалката -има вероятност да не пали -защото отворчето на кошницата ако не е плътно в тръбичката на запалката -от там смуче въздух и топлия поток от тръбичката се прекъсва и пелетите не се нагряват добре ,тоест бавно и през това време се трупа някакъв горим газ който в един момент ще избухне :wink: Освен в поставянето на кошницата добре -проблем може да е дозата,по малкия въздух при палене -както и двете заедно :wink: но така или иначе ще доведат до случката .Действайте в тази насока -ако трябва пробвайте и с други пелети .
съб дек 15, 2018 9:42 amTastas написа:
...Още през деня забелязах няколко пъти, че пусна пелети без да ги пали, ама като не съм майстор?
Можело е да предпазиш семейството си, точно поради това. Като не си майстор, това снема ли от теб отговорността да се грижиш за семейство.
В първото мнение не беше така изчерпателен.
Дадохме няколко мнения, ей тъй, на "сухо", нали това искаше– само мнения. Не написах ли КЗП?
Ако ти събера постовете на едно място, ще се прочетат някои противоречия, както и субективната преценка за време е.... При съмнения за неадекватна работа на камината, защо не я изключи (изключихте) и не уведомихте инсталатора?
Ако мойта печка гръмне и така е било застрашено детето ми, благоверната ши ма искара на зимен лагер само с поглед.
И после са разсърди. Е как няма, ама що на мен?
Ами ИЗВИНЯВАЙ!!!
Те и тук я четат ползвателите на марката, но е добре модератор да я премести на място по подходящо и според преценката му. Там по ще знаят възможната причина това да се случи, та и ще се дадат по правилни насоки.
Топла зима и весели празници пожелавам на теб и семейството ти!
съб дек 15, 2018 10:02 amfilmatoplo написа:
Ако кошничката не е поставена назад до край, тоест най близо до запалката -има вероятност да не пали -защото отворчето на кошницата ако не е плътно в тръбичката на запалката -от там смуче въздух и топлия поток от тръбичката се прекъсва и пелетите не се нагряват добре ,тоест бавно и през това време се трупа някакъв горим газ който в един момент ще избухне :wink: Освен в поставянето на кошницата добре -проблем може да е дозата,по малкия въздух при палене -както и двете заедно :wink: но така или иначе ще доведат до случката .Действайте в тази насока -ако трябва пробвайте и с други пелети .
Благодаря!!! :razz:
Ще объра внимание на всичко , което си описал!
съб дек 15, 2018 11:23 amТрифон П.Трифонов написа:
съб дек 15, 2018 9:42 amTastas написа:
...Още през деня забелязах няколко пъти, че пусна пелети без да ги пали, ама като не съм майстор?
Можело е да предпазиш семейството си, точно поради това. Като не си майстор, това снема ли от теб отговорността да се грижиш за семейство.
В първото мнение не беше така изчерпателен.
Дадохме няколко мнения, ей тъй, на "сухо", нали това искаше– само мнения. Не написах ли КЗП?
Ако ти събера постовете на едно място, ще се прочетат някои противоречия, както и субективната преценка за време е.... При съмнения за неадекватна работа на камината, защо не я изключи (изключихте) и не уведомихте инсталатора?
Ако мойта печка гръмне и така е било застрашено детето ми, благоверната ши ма искара на зимен лагер само с поглед.
И после са разсърди. Е как няма, ама що на мен?
Ами ИЗВИНЯВАЙ!!!
Те и тук я четат ползвателите на марката, но е добре модератор да я премести на място по подходящо и според преценката му. Там по ще знаят възможната причина това да се случи, та и ще се дадат по правилни насоки.
Топла зима и весели празници пожелавам на теб и семейството ти!
Нищо не ме извинява, освен това, че няма как всички да разбираме от всичко. Просто не знаех, че това е нередност, разбрах по трудния начин. За един ден нямам как да научиш особеностите на нещо, което никога преди това не си ползвал! А и нали разчитаме на техниците да са си свършили работата, кой да предположи? Противоречия не виждам да има, но както и да е, няма да дълбая повече.
Благодаря!
"Камината е монтирана ден преди да гръмне. Техникът, който дойде, каза, че коминът дърпа перфектно!"
"А до там се стигна, защото печката пускаше около 15минути палети без да ги запали, в един момент явно опита и не успя, а това няма общо с комина! Той си дърпа повече от добре! "
" Възможно ли е да е от зле дърпащ комин или непочистено един ден казанче?"
"техникът се опитва да ни убеди, причината печката да гръмне е в недобре дърпащия комин и в това, че казанчето не е почистено 1 ден?!?!"
"Времето не е преувеличено, толкова беше , сега може да е било и 13 или 16 минути, не мога да бъда съвсем точен. Камината пускаше пелети, бучеше и изключваше, пуска, бучи, изключва и така много пъти, докато стана белята. Май не става въпрос за голяма първоначална доза"

Първите ми две мнения, дето не си доволен:

"Също и първоначалната доза зареждани пелети.
Ни повече, ни по малко. Инак пушек и както се оказва– гърми.
Особено пък камина на един ден.
Егаси инсталатора!"
"Дозата трябва да покрива запалката 1 сантиметър."

Нещата все ще се наредят. Никой не би искал да се случват такива неща.
Надявам се да допълниш темата с последващият развой на събитията.

Тема "Пелетната каминна гръмна!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: