Някой знае ли стоящите бойлери на Елдоминвест дали идват с монтирани потопяеми гилзи за монтаж на сензорите? Ако не са монтирани гилзите с каква дължина трябва да се поръчат. На пазара има такива с дължина 50, 97 и 150 мм.
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanov_km
- специалист
1367 мнения в "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?"
ivanov_km
- специалист
- Мнения: 92
С цел да помогна на някой ще споделя, че бойлера си идва с монтирани дюзи за термосензорите. От утре почвам монтажните работи, най накрая събрах всичко необходимо. Ще е проблем ли ако удължа силиконовият кабел на сензор на колектора PT1000 с многожилен кабел 2х0,5мм меден за тонколони? Кабелът на сензора е 1,5 м и ще трябва да го удължа с около 3,0 метра. Иначе целият кабел мисля да го прокарам в метален шлаух за да не старее от UV лъчите и да е лесен за подмяна при необходимост.
ivanov_km
- специалист
- Мнения: 92
Системата е вече в действие от днес. Напълних бойлера и водата в него беше 15 градуса. Системата стартира е 7,30 и до 12,30 вдигна 42 градуса горе в бойлера, а в средата на 35. Днес в гр. Лом е прекрасно слънчево време. Възниква един проблем и той е с управлението на Натурера. NHC-H52M-1S – Контролер за комбиниран бойлер със соларна инсталация. Проблемите са следните:
1. Не си помни часа, след като рестарим уреда и го пусна след 30 секунди часовника се нулира;
2. Когато не боравя с него и не го ръчкам след 5 минути зависва и на дисплея спира да се върти иконката на помпата и спира да показва промяната на градусите. Който и бутон да натисна управлението не реагира. Помпата продължава да си работи нормално. След като го рестартирам всичко продължава да си работи нормално и след 5 минутки пак "увисва". На какво може да се дължи това?
1. Не си помни часа, след като рестарим уреда и го пусна след 30 секунди часовника се нулира;
2. Когато не боравя с него и не го ръчкам след 5 минути зависва и на дисплея спира да се върти иконката на помпата и спира да показва промяната на градусите. Който и бутон да натисна управлението не реагира. Помпата продължава да си работи нормално. След като го рестартирам всичко продължава да си работи нормално и след 5 минутки пак "увисва". На какво може да се дължи това?
maistora1965
- специалист
- Мнения: 627
Утре е понеделник най добре звънни на Натурела.
ivanov_km
- специалист
- Мнения: 92
Така и ще направя, защото нямам др. вариант за действие. Лошото е, че като замръзне спира да следи показанията на датчиците и на практика ако аз ръчно не спра помпата, рестартирайки управлението ще ми източи топлата вода от бойлера. В момента не смея да пусна да работи нагревателя на бойлера защото ще вземе да прегрее бойлера и ще се активира термозащитата. Също така не мога подкарам и WiFi Модула. Като следвам стъпките от инструкцията стигам до там, че виждам мрежата на модула, като се свържа към нея не ми дава, че съм свързан, а ми изписва: "може да няма интернет" Опитвайки да заредя адреса iconnect.net изписва няма връзка с Интернет. Иначе wifi модула си направи мрежа и като име се вижда от телефона и от лаптопа. Явно нещо това управление, което е при мен е с много проблеми. Друг бъг, който му хванах, е че като пусна принудително помпата от модула дисплея веднага изгасва и помпата не спира на 5-та минута както трябва, а само с рестрат на модула. Чудна работа, друг имал ли е проблеми с управленията на Натурела?
Днес след разговори с Натурела ще ми изпратят ново управление за тест. Да се надяваме, че с него нещата ще се оправят.
Днес след разговори с Натурела ще ми изпратят ново управление за тест. Да се надяваме, че с него нещата ще се оправят.
ivomagna
- специалист
- Мнения: 57
Да не отварям нова тема ако може ще питам тук. Може ли затворена система да се напълни гравитачно от най- високата точка на слънчевия колектор с пропиленгликол, през обезвъздушителя примерно, след това да се затвори и да се допълни с вода от водопровода до достигане на нужното налягане - 1,5 бара. Ще се получи някакъв разтвор в който със сигурност ще има повече от 50/50 пропилен гликол което ми е достатъчно (до - 34 гр.) Цялото упражнение е защото нямам помпа.
LazarGanev
- "Велик майстор"
- Мнения: 15061
Ползвай пръскачта за дръвчета. Какви са ти тръбите? Това налягане 1.5 бара е малко за соларна система. Ако си с метални тръби го направи 3-4 бара, предпазния клапан трябва да е на 6 бара.
Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!
