Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Ще се сглоби ли с медна връзка?
resistbody - майстор
Не съм търсил отстъпка от колега, ако исках щях да звънна на Lazar по телефона направо, но познавам достатъчно местни чиято отстъпка да ползвам ако има смисъл.. и аз услужвам с мойте търговски отстъпки когато мога..
Ясно е, че не си, но онзи пак се помисли за манипулатор или подражава на високопоставени люде, като просто размахва устни.

Бош или Висман- каквото и да избереш, монтирай по бързо, че сезона започна!
6osi6 - майстор
вт апр 19, 2022 1:26 amresistbody написа:
Бош 5000 или 7000 или Висман 200 ?? реално висман или бош ще е къде ми дадът по-добра отстъпка...
Грешката е моя, че съм разбрал написаното като питане за отстъпка. Извинявам се.
вт апр 19, 2022 9:56 pm6osi6 написа:
вт апр 19, 2022 1:26 amresistbody написа:
Бош 5000 или 7000 или Висман 200 ?? реално висман или бош ще е къде ми дадът по-добра отстъпка...
Грешката е моя, че съм разбрал написаното като питане за отстъпка. Извинявам се.
Извиняваш са, ама коня го изядаха мухити!
Това ти го цитирах още по обед, но ти беше вдигнал налягането.
viewtopic.php?f=10&t=42070&start=1230#p1100056
plam 12 - помощник
Здравейте , последно питане ... взех вече хромникел бойлер със такива серпентини ...питането ми е коя от двете малката или голямата да вържа към слънчевия и коя към бойлера.Досега със стария 100 литровия бойлер панела беше вързан към голямата зимните дни когато имаше слънце правеше 50 -55 градуса но лятото дигаше над 80 и го пусках с таймер за два часа и стигаше 70 градуса. Благодаря
пет апр 22, 2022 8:19 pmplam 12 написа:
Здравейте , последно питане ... взех вече хромникел бойлер със такива серпентини ...питането ми е коя от двете малката или голямата да вържа към слънчевия и коя към бойлера.Досега със стария 100 литровия бойлер панела беше вързан към голямата зимните дни когато имаше слънце правеше 50 -55 градуса но лятото дигаше над 80 и го пусках с таймер за два часа и стигаше 70 градуса. Благодаря
То, че панела към голямата е ясно, ама я пак да обясниш долното!

"хромникел бойлер със такива серпентини ...питането ми е коя от двете малката или голямата да вържа към слънчевия и коя към бойлера."

Как така, едната серпентина, която и да е тя, бидейки серпентина на бойлера, да се свърже към.....бойлера? Кой бойлер?
Новият има две серпентини. Едната- голямата обикновено, ще свържеш към панела (панелите). Другата къде искаш да я връзваш?
plam 12 - помощник
Да новия хромникелов болер има две хромникелови серпентини но по киловати или казано по мощност са различни. коя къде да свържа. по малко к
иловатовата къмпанела или към парното.
plam 12 - помощник
Да новия хромникелов бойлер има две хромникелови серпентини но по киловати или казано по мощност са различни. коя къде да свържа. по малката към панела или към парното. клавиатурата на лаптопа нещо и става. Извинявам се.
[/quote]
Е, това вече е ...."друга" клавиатура.
Голямата, която е в долната част на бойлера е към панела, а малката, която е горе, към парното.

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: