Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет яну 12, 2023 11:33 amk_garchev написа:

Благодаря за отговора.Сега системата е за брат ми.Аз тогава проблема си го реших с клапан само по налягане и до сега нямам проблеми.Ползвам си системата.Ако тогава бях прочел предварително щях да монтирам споменатата от вас система,но...Сега първото нещо,което му предложих след като ми каза,че иска "слънчева вода" бе затворена система с плосък колектор,помпа,разширителен съд и всичките други компоненти,но система с качествени/маркови компоненти,но той не иска да инвестира пари.Има комплекти такива системи,които са евтини,но пък и компонентите в тях няма да са качествени и най-вероятно ще създават проблеми и не ми се занимава с тях.Попрочетох и сметнах,че ще му трябват над 4000лв за да стане всичко както трябва.
И какво? Днес явно не ми е ден, щом не те разбирам.
Или разбирам, но не е за казване, че няма да е приятно?! Нагласяш си ги приказките както ти е удобно. Какво има да се занимаваш, след като си само лош консултант на брат си, а този път системата е за него?
И за комшийката да питаш, се тая.

пп. Абе, оня ден пишеш "Ще слагам, търся, това- онова, сам ще си го слагам.....", а сега нещо шикалкавиш!
viewtopic.php?f=10&t=42070&start=1250#p1123424

Не помня на кой, подписът му гласеше нещо относно истината и лъжата.
k_garchev - специалист
Просто тогава не съм споменал за кой е системата.То има ли значеиние.Той не е на ти с компютрите за да погледне какво се предлага и не разбира грам какви видове системи се предлагат и очаква да му помогна.С един приятел ще я монтираме.Не е кой знае колко сложно,поне а този вид система.За другата не бих се наел.Моята си я монтирах сам,въпреки че преди много години баща ми беше монтирал,но бойлера се спука и протече и за това я смених.
vlax - майстор
чет яну 12, 2023 12:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
.......Не помня на кой, подписът му гласеше нещо относно истината и лъжата.
Одъртяваш Трифуне,забравил си ме. :-D Тук съм бре.
чет яну 12, 2023 1:59 pmvlax написа:
чет яну 12, 2023 12:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
.......Не помня на кой, подписът му гласеше нещо относно истината и лъжата.
Одъртяваш Трифуне,забравил си ме. :-D Тук съм бре.
За много години, Влакси!
чет яну 12, 2023 1:45 pmk_garchev написа:
Просто тогава не съм споменал за кой е системата.То има ли значеиние.
...
вт сеп 17, 2019 11:26 pmk_garchev написа:
Здравейте,имам слънчев колектор...
Гарчев, прочете ли подписа на колегата?
Уважавам упоритите, традиционалистите и феновете. Виждал съм пред блока 3 Вартбурга. Един на трупчета, един в ремонт и представителният, в движение.
k_garchev - специалист
2019 си е моя системата.А под "Просто тогава не съм споменал за кой е системата.То има ли значеиние." имам предвид предния ми пост,който цитира и ми припомни темата от 2019г.
След като на всички ни стана ясно (вкл. и на теб), конкретни въпроси останаха ли?
Отново препрочитам новото ти питане (линкове, хипотетична оферта....) и отново ми идва да хвана лопатата и да вляза в градината.
krasi92 - майстор
Всички са един дол дренки и щом не е за теб взимай най евтиното.
съб яну 14, 2023 1:44 pmkrasi92 написа:
Всички са един дол дренки и щом не е за теб взимай най евтиното.
А ако брат му е по голям и по космат?

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: