• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср дек 09, 2020 5:45 pmmorfei1 написа:
Както и предположих, че след известно време ще стопли, а разхода ще намалее.
Нормално е да се притесни човек.
Достигал съм 5 чувала за 14 часа, след седмица на ски.
Знаеш ли как се случва такъв пренос на енергия, с малко под 17 киловата радиатори при 90/70/20?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср дек 09, 2020 5:59 pm, променено общо 1 път.
morfei1 - специалист
ср дек 09, 2020 5:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
......
Може да си направи експеримент като си върне заводските настройки. +3 чувала не са чак такава болка за умиралка.... има няма 3 кутии цигари.
ср дек 09, 2020 5:59 pmmorfei1 написа:
ср дек 09, 2020 5:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
......
Може да си направи експеримент като си върне заводските настройки. +3 чувала не са чак такава болка за умиралка има няма 3 кутии цигари.
А ще го убедиш ли да остави къщата да изстине?
В предното ти зададох въпрос. Ако се досетиш, то ще ти се изясни и част от неговият случай.
morfei1 - специалист
ср дек 09, 2020 6:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
......
Не, няма смисъл да го правя. Нали си убеден в правотата си. Със стандартните настройки пак ще си арчи по 2 чувала на вече затоплената къща. Даже и тунинг на Виадруса не му трябва.
ср дек 09, 2020 6:06 pmmorfei1 написа:
ср дек 09, 2020 6:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
А ще го убедиш ли да остави къщата да изстине?
В предното ти зададох въпрос. Ако се досетиш, то ще ти се изясни и част от неговият случай.
Не, няма смисъл да го правя. Нали си убеден в правотата си. Със стандартните настройки пак ще си арчи по 2 чувала на вече затоплената къща. Даже и тунинг на Виадруса не му трябва.
Добре, спестявам си коментара и обяснението. Когато и ако му дойде времето.
morfei1 - специалист
Разхода му от 2торби не е лош, отговаря на 140кв.м неизолирани, но на неговата квадратура с изолация трябва да се желае повече - по нисък разход... да речем 1.5чувала. От оптимизация на горелката толкова, останалото от оптимизация на котлето, ако му се занимава.

Половин чувал дневно на един сезон си е перо на което е добре да се обърне внимание.
Анди хубаво рече- да беше 50ка, нямаше да му бере гайлето.
Всички знаем, че човек, който не се интересува, не вниква в подробностите, просто чете етикета и вярва, като пропуска обстоятелствата.
23.3 клвт. котле- достатъчно.
10 клвт. радиатори- достатъчно.
Да, ама не точно.
falcoh - специалист
ср дек 09, 2020 3:13 pmmorfei1 написа:
@andy_forresite,

@falcoh, докато сменяше платката обърна ли внимание точно какъв е модела на вентилатора? Вентилатора в %-ти ли го задаваш или в обороти, като е на дисплея?
Настройките за вентилатора са си едни и същи в %.

Прикачен файл

DSC_0023.JPG
DSC_0023.JPG (71.57 KиБ) Видяна 1120 пъти
morfei1 - специалист
ср дек 09, 2020 6:35 pmfalcoh написа:
Настройките за вентилатора са си едни и същи в %.
Значи при 75% задание за макс вент, държи отговаря на 2700 оборота?

Обръщал ли си внимание колко са оборотите при мин. мощност 48% или евентуално при други проценти?

Питам понеже моята платка е първо поколение и няма възможност да показва обороти, та да се ориентирам в обстановката горе долу при какъв процент какви обороти държи? :roll:
emskia - специалист
Както и Морфей е споделил съобщението ми от по-рано, разхода взе да се нормализира.
Разхода падна доста - за вечерта малко над половин чувал беше изгорил. Иначе през деня е икономично. Това при 24 часа нон-стоп работа.
Само че това беше за предната вечер.... на сутринта в 8.30 го изключих и почистих и го включих чак в 16, зареден с 3 чувала пелети. До тази сутрин бяха почти заминали 3те чувала. Мисля си че е заради изстиналата къща - беше станало 18 градуса.
Другото което забелязвам е че държи 59-61 градуса при зададени макс 70.

Все още си мисля дали пелетите не са ми от най-качествените. Доста прахоляк имат в чувала и сутринта беше почти пълна тавичката с пепел. Иначе няма неизгорели пелети. 60/40 широколистни/иглолистни. Добре че взех 1 тон за проба от тях, пък и точно сега нямаше голм избор. Там е работата че котела е заварено положение и сега на мен се е паднало да го оптимизирам. Забелязах че на дисплея Тдг е Err. Tова за димоотвода ли е ?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: