Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Едно бързо питане - ако пелетите в една камина започнат да подскачат и горят като бенгалски огън, това на какво е :mrgreen:
съб дек 15, 2018 1:15 pmkalin72 написа:
Едно бързо питане - ако пелетите в една камина започнат да подскачат и горят като бенгалски огън, това на какво е :mrgreen:
Аз не знам. Ти как мислиш?
Andri01 - майстор
Бенгалски огън - нова година-сипвай шампанското :) :partyman:
kalin72 - майстор
съб дек 15, 2018 1:20 pmAndri01 написа:
Бенгалски огън - нова година-сипвай шампанското :) :partyman:
Сипал съм си вино, и тука некви пръжки :-D

Инак, Трифоне, мисля, че пуска прекалено много, и вероятно вятъра му е повечко....но не съм убеден, че съм прав :)
шоп - майстор
съб дек 15, 2018 1:22 pmkalin72 написа:
и вероятно вятъра му е повечко....но не съм убеден, че съм прав :)
Аз мисля, че това е една от основните причини...много въздух.
kalin72 - майстор
Не съм ходил още до хората, да видя как еп ламък, разход, пелети в пепелника има ли и подобни данни да събера :)
Следобяд ще ида да оправя един лаптоп, и ще погледна и камината. Дори и марката й не знам :)
шоп - майстор
съб дек 15, 2018 1:41 pmkalin72 написа:

Следобяд ще ида да оправя един лаптоп, и ще погледна и камината. Дори и марката й не знам :)
На мен ще ми е интерено да замериш температурата на димните газове. Може и контактно/външно
Какви са били досега и какви ще са ако правите настройки.
4799inpl64 - специалист
съб дек 15, 2018 1:15 pmkalin72 написа:
Едно бързо питане - ако пелетите в една камина започнат да подскачат и горят като бенгалски огън, това на какво е :mrgreen:
Гледал ли си ковашко огнище как се разпалва?
шоп - майстор
съб дек 15, 2018 3:33 pm4799inpl64 написа:
съб дек 15, 2018 1:15 pmkalin72 написа:
Едно бързо питане - ако пелетите в една камина започнат да подскачат и горят като бенгалски огън, това на какво е :mrgreen:
Гледал ли си ковашко огнище как се разпалва?
+1 колега, но не всички сме завършили механото Вапцаров и сме учили ковачество при Другаря Бонкин.:-)))

И до днес си спомнян как преди часовете по топла обработка на металите сваляхме на гръб чували с въглища в мазето на ТМЕМ за да ковем секачи, центри, пробои или кози крак.

Ако днес някой ученик го накарат да мъкне въглища на гръб ще пишат весници, ще снима и телевизия, как някой чанчи учениците. Ами така се учи мъжка и тежка професия:-)
4799inpl64 - специалист
съб дек 15, 2018 3:41 pmшоп написа:
съб дек 15, 2018 3:33 pm4799inpl64 написа:
съб дек 15, 2018 1:15 pmkalin72 написа:
Едно бързо питане - ако пелетите в една камина започнат да подскачат и горят като бенгалски огън, това на какво е :mrgreen:
Гледал ли си ковашко огнище как се разпалва?
+1 колега, но не всички сме завършили механото Вапцаров и сме учили ковачество при Другаря Бонкин.:-)))

И до днес си спомнян как преди часовете по топла обработка на металите сваляхме на гръб чували с въглища в мазето на ТМЕМ за да ковем секачи, центри, пробои или кози крак.

Ако днес някой ученик го накарат да мъкне въглища на гръб ще пишат весници, ще снима и телевизия, как някой чанчи учениците. Ами така се учи мъжка и тежка професия:-)
При него заварявахме вериги за Сдз,а един дядка Костов ни гепеше цигарите и с тях палеше огнищата,хем да пушим,хем да бачкаме.

Тема "Пелетната каминна гръмна!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: