• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 44
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lov - майстор
Е то такива бяха на мода тогава преди 20 години :lol: . Човека имал бол пари, казали му че става и ги дал. :проба:
То не че и аз не си правих подобна система за да избегна помпите и ДТ. От външния бойлер захранвах този в апартамента за да имам възможност да я дозагрявам като се налага. Но зимата я източвах. Бойлера и сега ми стои на покрива но го ползвам само като резерв за вода при аварийни ситуации.
saraneron - специалист
Ще имаме интересни моменти по този случай!Чучка писател а не читател!
tupalka - специалист
Имам въпрос. Гледам алуминиевите китайчета събират 1.6 до 3 литра вода /на две места различни стойности видях/. Аз имам около 12 метра тръбен път до серпентината на бойлера. Когато колектора се загрее с 10-тина градуса /примерно/ над температурата на бойлера, ще се включи помпата и тези 3 литра топла вода тръгват към бойлера. Докато стигнат до там и евентуално навлезнат в серпентината в колектора ще е постъпила студена вода и ДТ ще изключи. Ще мине известно време докато и тя се загрее а през това време топлата вода ще стои в тръбите и ще се охлажда, докато отново не се включи помпата. Ще има ли ефект на загряване на бойлера при този режим?
LazarGanev - "Велик майстор"
Тънки тръби и дебела изолация му е майката :wink:
tupalka - специалист
Ако ДТ се настрои на 5 градуса примерно и помпата на ниска скорост дали ще успява да загрее като проточна система и без да спира?
lov - майстор
Стана ми много интересно след толкова чесане на пръстите по клавиатурата.
Въпрос с понижена трудност. Колко от пишещите тука са правили или ползват солари със дрейнбек система.
За Лазар знам ама и той може да каже колко знае пък направени.
kalin72 - майстор
lov написа:
Стана ми много интересно след толкова чесане на пръстите по клавиатурата.
Въпрос с понижена трудност. Колко от пишещите тука са правили или ползват солари със дрейнбек система.
За Лазар знам ама и той може да каже колко знае пък направени.
Аз си направих и ползвам дрейнбек система.
Andri01 - майстор
lov написа:
Стана ми много интересно след толкова чесане на пръстите по клавиатурата.
Въпрос с понижена трудност. Колко от пишещите тука са правили или ползват солари със дрейнбек система.
За Лазар знам ама и той може да каже колко знае пък направени.
Втора година ми служи честно и преданно DB системата. С хоризонтален плосък колектор.
Evgeniy - майстор
И аз също.
Е, не точно класическата схема, но е самоизточваща...
saraneron - специалист
И тук ли ще спират торент сайтовете без експириенс?Нямам ,,Лексус", но горещо го прерпоръчвам пред всички други подобни возила,или нямам право на мнение ,или не съм прав? :rolleyes:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 44

Тема "Избор на слънчев панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: