Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bibobore - специалист
вт ное 17, 2020 11:56 pmАнтон С. написа:

Мани я помпата. Сега се загледах по мненията на колегите и видях, че може и да не са ти отговорили. Моят съвет е да натиснеш копчето за увеличаване настройката на температурата на водата. Пускай радиатори, бойлер, кот имаш. Важното е да гори на макс и т на димните да е колкото може по-висока.

Пропуснах - не чисти ревизиите определено време.
Ревизията не я чистих точно три дена и днес резултата е ясен. Пълна наполовина със сажди. Чакам да дойде края на седмицата и ще пригодя нещо да бъркам нагоре и да свалям каквото може. Иначе като бръкна вътре с ръка, направо усещам как дърпа нагоре. Пипна ли стените и веднага почва да падат гадости от тях. Не знам тия трупчета дето ги продават за почистване на комини ще имат ли ефект?
filmatoplo - майстор
По добре да си почисти комина механично -щото с разни химии дето ги продават -да не се запалят саждите Ще напука комина от долу до горе. :wink:
bibobore - специалист
От това ме е най-страх. Трябва да търся нещо гъвкаво, което да мушна нагоре, щото си започвам с кривка почти на 90 градуса. В тая кухня не ми се мисли какво ще става.
tachman - специалист
ср ное 18, 2020 10:59 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
ср ное 18, 2020 9:39 pmtachman написа:
Аз пък не виждам защо трябва камината да гори 24 ч. Особено сега, когато не е толкова студено!? През зимата ще искате да гори 25-26 часа в денонощие! Много се изнежихте, колеги!
Апропо,
аз грея 200 квадрата за около 12-13 часа в денонощие и разходът ми е 1 кг на час! Който иска да вярва, който иска да не вярва! Не ме интерсува много.
Тази тема в този форум е направена за взаимопомощ и обмяна на опит и мнения (поне така предполагам)!?
Не може всеки нов член, който има въпроси да бъде пращан в 3-та глуха, а Големите Умни Глави да разтягат локуми до безкрай!
Т.е. гориш 12-13кг. за денонощие?
Не! Не на денонощие, 12-13 часа гори камината и средния разход за тези часове е 1 кг за час!
защо смятате за 24ч. ?
според мен сега, когато не е още много студено е абсолютно ненужно през ноща да гори камината. И това не е с цел икономия, а с цел комфот - как се спи в жега?!
tachman - специалист
чет ное 19, 2020 9:04 ambibobore написа:
От това ме е най-страх. Трябва да търся нещо гъвкаво, което да мушна нагоре, щото си започвам с кривка почти на 90 градуса. В тая кухня не ми се мисли какво ще става.
вземи един гъвкав шомпол и ръгай тоя комин. няма да паднат 1 тон сажди! не си първия дето ще чисти. леко и с прахосмукачката ще стане.
filmatoplo - майстор
Не съм я видял още тази джаджа -при нас има един човек чисти комини с някаква машинка и прахосмукачка през розетката ,30 лв и готово -не било нужно да се качваш на покрива ,там топузи да пущаш в комина и тем подобни .
morfei1 - специалист
чет ное 19, 2020 9:12 amtachman написа:
как се спи в жега?!
Лятоска на 24-25C в помещенията със слънчево отопление как спиш .... на климатик :roll: ?
bibobore - специалист
чет ное 19, 2020 9:20 amfilmatoplo написа:
Не съм я видял още тази джаджа -при нас има един човек чисти комини с някаква машинка и прахосмукачка през розетката ,30 лв и готово -не било нужно да се качваш на покрива ,там топузи да пущаш в комина и тем подобни .
При мен трябва да почистя разстоянието от моята част до главния комин. Става единствено с почистване нагоре. Всичко ще пада надолу. Във Видин машини и коминочистач е загубена кауза. :lol: Ще търся нещо да приспособя или ако намеря коминочистач с подходящите уреди.
sveto - специалист
ср ное 18, 2020 7:03 pmLazarGanev написа:
Да се опитам да отгатна - пелетна камина поне 16кВт, 3 големи радиатора, които топлят яко, температурата на водата настроена на 46*С, щот иначе много топло
Все едно сте ми идвал на гости. :roll:

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: