Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
lz2skt написа:
До колкото знам тези чугунените полски горелки под 11 кв минимална мощност нямат...
Горелка с минимална мощност от 5 кW. С допълнителен дефлектор в гривната се намалява площта на изгарянето на горивото, което позволява горене на още по-малка мощност.
На снимките - горене при мощност около 12 кв. Температура на димните газове 80 гр. През деня загрява само бойлер. Режим на подаване на гориво за поддържане - 60 минути. Разпалва се от жарта без запалки, фотосензори, палене, гасене и подобни :mrgreen:

Прикачен файл

DSCF3055.JPG

Прикачен файл

DSCF3060.JPG

Прикачен файл

DSCF3049.JPG
iceheart - специалист
:-D :-D :-D Лазаре като гледам много често те вземат за мишена..... :-D :-D :-D Щях да напиша доста дълъг кометар..... ама като се замислих сметнах, че няма смисъл....... Хора това е форум и в него се задават въпроси, споделя се, коментира се, дават се мнения и съвети, изказват се предпочитания и препоръки и други..... Аз като съм отворил тема за горелките на Ferroli да не би да съм го направил заради реклама...... Всеки има право на предпочитания и поради тази причина има различни теми за различните марки и модели пелетни горелки. Който се инересува може да прочете темите и сам да вземе решение, а за тези който не могат да вземат това решение сами могат да попитат и базирайки се на дадените отговори да го направят.....Ситига толкова..... Само да попитам: Какво толкова имате да делите, че се плюете като.........

ПС: Никой да не се чувства засегнат, тъй като не визирам никого..... просто понякога не трябва да бъдем чак такива "българи"...
LazarGanev - "Велик майстор"
Благодаря ти Айс, джентълмен си! :thumbs:
Друго не ща да коментирам. :cool:
dobrev - специалист
LazarGanev написа:
Съжалявам, че писах поста с препоръката, за в бъдеще ще гледам да си мълча. Явно мненията на лаиците се приемат за по-достоверни
Убедихте ме напълно в предимствата на Грейко. Следващата ми горелка ще е непременно такава. Лазаре, големи хора сме - не се прави на обидена госпожица. Извинявам се, ако има за какво! Продължавай да пишеш!
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами не, то наистина ставам банален с препоръките си, но постоянно все нови хора питат едно и също без да четат назад. И понеже въпросите на zaremchichak увиснаха (може би заради акцента :wink: ), та заради това пак не се сдържах. Ама обещавам да си мълча занапред.
alex_serviz - специалист
Само да вмъкна: С хубави ( и скъпи ) пелети обикновено всяка горелка се справя успешно! Виж с по-лошите, далеч не всяка успява! [-X
И това го казвам от собствен, изстрадан опит!
( А знам и поне още един, далеч по-уважаван от мен член на форума, изминал същия път! )
димитар кисиов - специалист
Каква разлика в цената имаше между пелетите
jabata - специалист
димитар кисиов написа:
Каква разлика в цената имаше между пелетите
Ами тя разликата е огромна. В момента дървесни пелети има за 350, има и за 500 прави си сметка. Говоря само за дървесни, без да намесвам агро-пелетите.
Вече дали си струва човек да гори от скъпите, всеки сам си преценява в зависимост от горелката. Та то затова беше досега цялата драма в дискусията. Ще си вземеш за 350, и всеки ден ще чистиш шлаката от горелката и ще и станеш роб.
ediv - специалист
jabata написа:
димитар кисиов написа:
Каква разлика в цената имаше между пелетите
Ами тя разликата е огромна. В момента дървесни пелети има за 350, има и за 500 прави си сметка. Говоря само за дървесни, без да намесвам агро-пелетите.
Вече дали си струва човек да гори от скъпите, всеки сам си преценява в зависимост от горелката. Та то затова беше досега цялата драма в дискусията. Ще си вземеш за 350, и всеки ден ще чистиш шлаката от горелката и ще и станеш роб.
В момента горя (3-4 чувалчета на седмица да не е без хич) "дървесни" по 280лв и не се чувсвам роб -на 10 чувала изхвърлям само пепелта, горелката не я пипам.Ако всичко е направено и настроено както трябва - забравяш за робството на дървата и въглищата.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: