• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
BARD - специалист
ArturDent написа:
Стефко, идеята беше че при всяко разширение/свиване гофрираната тръба се "самопочиства", падат сажди.
BARD, говориш глупости! Да не вземаш и пари за времето в което бетонната плоча съхне? Стефан, ще скалъпи една метална поставка за 2 часа. Колко време трябва за плочата и какви са и предимствата?
Глупостите излизат най вече от твоята уста а и ги претворяваш и в дома си бутафорко. :-D
Щях да ги кажа един ефикасен начин как да си почистваш димоотводната тръба без да я биеш с разни пръчки ама нали ли си голям "разбирач" и отворко. :lol:
bulhomes2 - майстор
Ей БАРД - пак старата песен на нов глас. "Щях да ги кажа един ефикасен начин..." ама друг път. Как пък един път не се случи да кажеш нещо смислено и после да се разсърдиш. Между другото - срам ли те е да кажеш сумата, която си поискал на Стефко? Че на първа страница някой друг се притесняваше, че неговата оферта от 300-400 лв била висока.

Стефко, а ти не си прав да се сърдиш, че някой ти е изтрил темата, защото ти така беше поискал в последния си пост.
BARD - специалист
bulhomes2 написа:
Ей БАРД - пак старата песен на нов глас. "Щях да ги кажа един ефикасен начин..." ама друг път. Как пък един път не се случи да кажеш нещо смислено и после да се разсърдиш. Между другото - срам ли те е да кажеш сумата, която си поискал на Стефко? Че на първа страница някой друг се притесняваше, че неговата оферта от 300-400 лв била висока.
.... Но щом си умираш от любопитство ще ти кажа ,поисках му 458лв и 76 ст. :-D

И то само за тези две картинки :? дали не му поисках много все пак са само две картинки. #-o

Прикачен файл

112.jpg

Прикачен файл

111.jpg
crez - майстор
Колега, не мога да разбере по чертежа, камината зидана ли е или с вградена метална горивна камера? Ако е с готова метална камера там всичко е ясно, тя е оразмерена според желаната мощност. Ако е зидана въпроса е вече друг. Не виждам на чертежа огнения зъб той е изключително важен за топлоотделянето, огнището не може да е от бетон, а от огнеупор. Ако ти ще си изработваш метална камера можеш да я направиш с двойна риза с отвори в нея и чрез вентилатор да въртиш въздуха през ризата, увеличаваш КПД-то.
Окака Чука - специалист
Тц, тц, тц :? Тука голям купон се е завихрил, пък мен не ме поканихте :-D


ArturDent написа:
... идеята беше че при всяко разширение/свиване гофрираната тръба се "самопочиства", падат сажди.
Понеже и при мене камината е с гофре, искам да попитам какво "става" със саждите когато изпадад върху самата горивна камера? Или не падад а отлитата нагоре през комина? :?
Бат Иво - специалист
При висока темп. саждите изгарят!
ArturDent - Почти Безобиден
Бат Иво написа:
При висока темп. саждите изгарят!
Само да не стане изведнъж, както някои правят - например с нафталин.
Transporterr - специалист
О'кака какво може да стане, падат си в/у дефлектора и "огненият" :-D зъб и после идваш ти,
с една четка и лопатка и ги събираш :)
С нафталин не пробвай, да не те дават по бтж после, как комина ти е излязъл в околоземна орбита :-D
Продават едни брикети за чистене на комини ама :?
Стефко - специалист
В интерес на истината Драго не ми е искал никакви пари за тия две картинки. Тях ги е правил по мои скици, за собствена негова консумация. Между другото, втората картинка я виждам за пръв път. Даже е грешна.


crez,
Камината ще е с готова камера, а не зидана. И тази камера ще трябва да се облече с подходящите материали, за да добие завършен вид.

Ето и преработения вариант на чертежа от първия ми пост. От снимката се вижда какво е променено.

Прикачен файл

P3080001.JPG
P3080001.JPG (76.11 KиБ) Видяна 2870 пъти
BARD - специалист
Стефко написа:
В интерес на истината Драго не ми е искал никакви пари за тия две картинки. Тях ги е правил по мои скици, за собствена негова консумация. Между другото, втората картинка я виждам за пръв път. Даже е грешна.


crez,
Камината ще е с готова камера, а не зидана. И тази камера ще трябва да се облече с подходящите материали, за да добие завършен вид.

Ето и преработения вариант на чертежа от първия ми пост. От снимката се вижда какво е променено.
Стефане картинките не са правени за моя лична консумация а за твоя такава,за да видиш разположението на камината в помещението и пътя на комина .А това че втората картинка е грешна си е твоя а не моя вина ,грешно си ми дал информацията като машинен инженер можеше да се постараеш малко повече над скиците от ръка които ми изпрати
.
Това което уж си променил няма нищо общо със снимката на камината която ми прати на мен и която показа и тук на форумав самото начало на темата ти.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Да продължа, понеже ми изтриха темата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: