• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Пропана нали е скъп :? .А тези от филма , Австрийци или Германци -сигурно ползват някакви преференции за инсталацията си -нещо като нашата жалка Енергийна ефективност ли беше. :? :-D .
turistak - специалист
[quote="filmatoplo"]Пропана нали е скъп :?

ДОСТАВКА НА ПРОПАН-БУТАН БЕЗ АКЦИЗ ЗА ОТОПЛЕНИЕ

Заглавие: ДОСТАВКА НА ПРОПАН-БУТАН БЕЗ АКЦИЗ ЗА ОТОПЛЕНИЕ

Кратък текст: Фирма ххххх ЕООД предла на своите клиенти изграждане на инсталации на пропан-бутан за бита и промишлеността. Доставки на пропан-бутан в цялата страна. Доставка на чист пропан .

Пълен текст: Фирма хххххх ЕООД предла на своите клиенти резервоари за пропан-бутан с вместимост от 1750 до 10000 литра под наем,срещу паричен депозт и продажба. Фирмата предлага изграждане на инсталации на пропан-бутан за бита и промишлеността. Доставки на пропан-бутан в цялата страна. Доставка на чист пропан при ниски отрицателн температури през зимния сезон.

Един познат в от центърът на Вселената, Стара Загора се топли така. Точна цена незнам, ама и свободното време и липсата на хамалогия и прах са от значение :-D
filmatoplo - майстор
Да определено Кълвача газ може да се чуди какво да ги прави . :? А цената мисля е от най голямо значение :wink: .
niki_nadj - специалист
Christo написа:
Миналата година от Бели Осъм. Бяха хубави, защото са само от чист талаш от мебелна фабрика, но тази година цената не ме устройваше. Тази година ги взех от Попово. В Троян има един хотел "Chateau Montagne", собственикът му има там фабрика и от отпадъците прави пелети. Комбинирахме се няколко човека и с един тир ги докарахме.

Вече 2ри сезон съм заредил от Бели Осъм.Доволен съм и от качеството и от цената.Заредих в края на май - за цената де. За следващия сезон може и аз в комбината с тира от Попово ако има
място.Като качество как са от Попово като имаш база за сравнение с Бели Осъм?
valqk - специалист
Филме, тези дни ще ти снимам:
- Скравена реколта 2011 - СТРАХОТНИ! Едни бели, бели - 10-12 дни без да пипна котела, отвътре бял, чак като отворя капака със слънчеви очила трябва да съм.
- Украински реколта 2012 (фев-март) (мисля от боровата кора, и при мен има и по 5см, но шнека си ги дъвче - старото гп20) - На 3-4 дни трябва да чистя пепелника на ГП20-ката. Пепелника е пълен с пепел. При заиграване с въздуха почва да побелява котела, ама явно има доста пушек от кората и си е черен. Почити няма шлака (ама то при чистене на 3-4дни ква шлака)...
- Слънчогледови реколта 2012 (фев-март) - е те такъв боклюк няма. Ако горя само тях за 4-5часа шлаката ми задръства входа на пепелника. За 16часа единия път ми се задръсти горелката и като махнах маркуча изпаднаха пелети. Шлаката застава в горния край точно при нагревателя и после всички следващи падат отгоре и. Ако намеря шлака ще снимам и нея - за хората, които не знаят какво е (аз като горях първо скравенските се чудих на писанията във форума за шлаки и т.н.) В момента успявам да смеся 2:1 Украински-Слънчогледови и гори....
- Скравена реколта Юли 2012 - не съм ги горил и не мога да кажа как ще са. Взехме ги с едно момче от форума на комбина (мин. 10тона искаха да вземеш) на 340лв/т. Не се е оплаквал, но той е с по-хубава горелка. Изглеждат по-тъмни от предната реколта. Даже от нея си пазя 4-5 чувала за референтни. Предполагам, че ще са малко по-пепеливи, но пак качествени.

п.п. днес/утре се надявам да успея да снимам.
Ще е хубаво наистина да се направи тема в която всеки да описва дадена реколта, с какво я е горил и как е било.

п.п..п. Туристак, я кажи цената, че то може да се окаже изгодно един път в годината да си вземам газ без акциз и после цяла година да си зареждам колата :prayer: все пак акциза ти е колко - към 50%

п.п.п.п. Гледах аз за такива бункери - има в бг ама са доста скъпички. Мислех си за бидони на гравитачен принцип да е 'склада' - като пристройка до къщата, по-високо от котела и шнека. Само отваряш вратичка и пелетите се изсипват. Иначе, старите скравенски изглеждат така: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4Fto#t=68s :)
filmatoplo - майстор
Блазе ти че поне веднъж си горял хубави пелети че и ти да имаш база за сравнение , а на мен ми се паднаха още от първия път най гадните :-D Украйнски -тъмнокафеви само от кора, криви,дълги,грозни . :wink: Вчера клиента докара други :) в събота ще ги пробвам и тях .
Christo - майстор
Не мога да кажа кои са по-хубави, защото котелът ми си самонастройва горелката спрямо пелетите. И от Бели Осъм и от Попово горят добре. Относно клипчето от Ютюб: Тука така ще си доставят пелети внуците на нашите внуци :lol: От тира от Попово с мотокар претоварих палетите на камион с падащ борд, от него с транспалетна количка до прозореца на мазето, после една бригада приятели 400 чувала през прозореца в мазето, после къпане, вечерта поливане на хубавата работа, не филм, ами цяла епопея! Живи да ни оплаче човек!
filmatoplo - майстор
:rock: =D> Сговорна дружина- Пелети разтоваря :wink: . Не са ли много 6 тона пелети :? :) за 1 сезон с хубав котел .
Christo - майстор
Ами миналата година изкарах с пет тона(200кв площ+200л бойлер), ама като си спомних как накрая ги четях чувалчетата, пък навън все не ставаше топло, реших да си спестя тази емоция. Къщата ми е с хубава дограма, но не е изолирана. Планирам да я изолирам един ден и се надявам тогава да падне разходът. Пък котелът хубав, хубав, колко да е хубав? Не може да работи три дни с една кофа въглища- значи не е толкова хубав! :-D
Последна промяна от Christo на чет ное 22, 2012 8:17 am, променено общо 1 път.
velas - специалист
Поне 2 тона ти излитат от стените...по-голяма инвестиция от хубавата изолация няма... :-D
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: