• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Christo - майстор
Абсолютно съм съгласен! Трябваше обаче първо да направя парното, щото старият котел се разкапа, пък не останаха парички за изолацията. Сега набирам "сили" и ще видите вий някой ден!
syncho - майстор
Така, така един приятел и той е точно в твоето положение. Само си вика "Следва изолацията, след това покрива, след това... еб@си край няма" :D
filmatoplo - майстор
:) Изолацията е голяма работа , тук на един магазин 300 квадрата му направиха изолация с 10 санта стиропор отвън и вътре стени-таван сложиха гипсокатрон с минерална вата , покрива е сандвич полиоретан със реброва ламарина :wink: .Котел с радиатори му монтирах , само сутрин го запалват с 2 наръча дърва и го оставят да си загасне -защото става такава жега , за зимата я минават 10-15 кубика дърва :? :) :wink: .Ако не беше изолиран магазина -нямам думи колко дърва щеше да горят .Даже аз малко съм преоразмерил котела и радиаторите :wink: ама нищо не се знае .Жалко че тогава не бяхме чували за пелети тук :lol: .
valqk - специалист
@Christo - еб***и уреденото каране на пелети. Аз чаках 2 дни - приятелите ги подюрках в петък - "Утре камиона с пелетите 9 сутринта ще е тука (събота) - искам ви в 9 без 15, ще ви направя кафе." Хората в 8 сигурно са станали да дойдат. Уж всеки момент щеше да дойде до 16ч. Към 17 свърши яденето и бирата и те си тръгнаха хората :)
"Утре сутрин елате към 10, пък ако е дошъл ще чака... да му е живо и здраво семейстото..." :axe:
Дойдоха към 10:30.... добре, че имаше бира и ядене повече. Разтоварихме успешно към 18, след като пъро обърка и достави на другия адрес.... нямам думи просто :finga:

Иначе - да, и аз се радвам, че поне знам как трябва да е. Сега само и откъм разход да видя как трябва да е и ще съм доволен (така и не успях да разбера, защо при времена 5/25 ми гори 4 чувала/24часа - отдавам го на бункера и ще си правя нов тези дни). За буфер за съжаление така и не успях да отделя - дано стигнат пелетите до края на зимата (дето не е почнала).

Качвам снимка с всички видове пелети, които имам налични. Имаше едни бели, дето пак образуваха шлака (по-малко от семките) ама нямам от тях.Взех ги от Нови Искър тях (пролетта - тъкмо си настройваше сушилнята чоека).

Ако искате мога да кача снимки на котела (както е бял), на гнусните пелети(от слънчоглед) в бункера, смеската 1:1 и каквото се сетите по въпроса.
Прикачен файл:
allin1.jpg Ей ги де са...
filmatoplo - майстор
Първо мъчих горелката с Украински бор , но по криви , разномерни и с прахоляк :wink: , сега ми докараха едни на цвят като Скравена 2011 но изглежда са пресни и влажността ме съмнява :? :) , поне са еднакви по дължина и нямат видимо прах .От Украинските оставаше по скарата една лепкава пепел по ръба на скарата в горелката.Явно тая година няма да попадна на пелети барут .Ако някой попадне на такива да каже :) .
LazarGanev - "Велик майстор"
Във влажността много не може да има вариации - тя се движи около 10%. При по-голяма влажност пелетите се разпадат на стърготини.
filmatoplo - майстор
Какво забелязах -шнека седя с пелети една седмица , котелното е една малка постройка 4 квадрата до вилата , под стрехата има отвори за въздух -и от там изглежда си дърпат пелетите влага от морето .Та след седмица запалиха по бавно :wink: , ами ако седи 1 месец :? :) .
joro_vn - специалист
Моите си седяха в котела и бункера цяло лято и си изгоряха без да мъркат.
filmatoplo - майстор
Днес новите пелети дадоха задоволяващ резултат :wink: системата е 6 .
filmatoplo - майстор
Румънски пелети -откъде :? .Колегата Туристак май знае :? , може ли да се разпознават , опаковка име ,снимка :? .
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: