Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivelinmmmm - специалист
котел BURNiT WBS Active - Pell горял два пъти повече от Pelletherm V.4.
n.ganev - майстор
Като нещо не е направено както трябва така ще е.
ivelinmmmm - специалист
Този много ми харесва ама много скъп Kostrzewa, котел за пелети Mini Bio 10kW и 20 kW
n.ganev - майстор
Ако става въпрос за харесване има много котли/камини с добра визия, ама .....
Иначе и ХЕРЦа е Убавец ама цифра.
gnt69 - майстор
ivelinmmmm написа:
Този много ми харесва ама много скъп Kostrzewa, котел за пелети Mini Bio 10kW и 20 kW
Колега гледам че се луташ. Има няколко варианта. Евтино отопление можеш да постигнеш с Грейко и слънчогледови пелети, някои колеги от форума имат полски ретортни и тях ги хвалят че горят евтини пелети и въглища. . Пелетерма мисля че гори само скъпи пелети. Ако пък не те бъркат парите си вземи един котел на ток и само ще чуваш контакторите като се включват и изключват.
Аз лично имам Грейко от 2 години и съм доволен. Горя по 3-4 тона пелети ама по 150 лева слънчогледови. Топля къща 200 квадрата + 300 литра бойлер + 40 квадрата мази.
Костражевите и те май горят хубави скъпи пелети. :partyman:
n.ganev - майстор
gnt69 написа:
Ако пък не те бъркат парите си вземи един котел на ток и само ще чуваш контакторите като се включват и изключват.
С грешка си - съвременните контактори дори не се чуват :yawinkle:
ivelinmmmm - специалист
Ами нито една нито една фирма не ми предлага Грейко а и слънчогледови пелети от къде ще вземам в Бургас, може би в Бургас не продават Грейко
gnt69 - майстор
n.ganev написа:
gnt69 написа:
Ако пък не те бъркат парите си вземи един котел на ток и само ще чуваш контакторите като се включват и изключват.
С грешка си - съвременните контактори дори не се чуват :yawinkle:
Не знам моя си щракаше яката. По едно време имаше един евтин ток тука и бях сложил един котел Дакон. Много леко и безгрижно беше Чувах само контакторите и по крушките се виждаше кога се включва и изключва. Ама свърши тока и го продадох и сега на слънчогледови пелети. :partyman:
gnt69 - майстор
ivelinmmmm написа:
Ами нито една нито една фирма не ми предлага Грейко а и слънчогледови пелети от къде ще вземам в Бургас, може би в Бургас не продават Грейко
Филма е твоя човек. Отиваш да правиш палачинки на плажа а Филма у вас да прави парното. :partyman:
n.ganev - майстор
Писах - брат ми живее от 90та в Бургас и тази зима го задомих с една въздушна пелетка. Началото на август съм в Сарафово, а Филма е там и ако аз ще пристигна за 2-2,5часа Филмето ще ти дойде за половината време и ще имаш адекватно обслужване.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: