Явно релето е с по-яки контакти, но и аз подкрепям Лазар за контактора. По-надежно е. А освен това управлението може да е на дистанция от бойлера и да не е уместно да се разхождат проводници с голямо сечение до у-нието.
И като се има в предвид, че лош контакт води до ненужно нагряване не е ли по-сигурно да се спести тази възможност да се случи при електрониката. Що да вкарваме силен ток да се разхожда по платката, като може да се добави контактор в бойлера.
То и автоматите за стълб.осветление са за директно свързване, ама пукат. А като се добави контактор и автомата става много по-надежден. А в чий интерес пишат производителите
И като се има в предвид, че лош контакт води до ненужно нагряване не е ли по-сигурно да се спести тази възможност да се случи при електрониката. Що да вкарваме силен ток да се разхожда по платката, като може да се добави контактор в бойлера.
То и автоматите за стълб.осветление са за директно свързване, ама пукат. А като се добави контактор и автомата става много по-надежден. А в чий интерес пишат производителите