• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hursa - майстор
Човека писа, че няма място за 200 см дълъг радиатор. :) Радиаторите са по оптимизирани за естествена конвекция, затова пък конвекторите го компенсират (и в повече) с "принудителна". Но да не стават много думите. Щом тези китайски не са скъпи и са действително добри, като е изпробвано от специалист - можем само да го слушаме :)
Хърсов, как въздейства гола жена на гинеколог?
На специалиста му се повръща от отоплителни инсталации.
Hursa - майстор
Това си е негов проблем :) На мен темата ми бе интересна.
ivanovbg - майстор
нед яну 07, 2024 9:00 pmHursa написа:
Човека писа, че няма място за 200 см дълъг радиатор. :) Радиаторите са по оптимизирани за естествена конвекция, затова пък конвекторите го компенсират (и в повече) с "принудителна". Но да не стават много думите. Щом тези китайски не са скъпи и са действително добри, като е изпробвано от специалист - можем само да го слушаме :)
Жалко, щот 2000 струват малко над 200лв https://xera21.com/product/%d0%bf%d0%b0 ... 000-5298w/

А конвектора май беше над 700. Ще му е доста по скъпо. Аз бих разместил мебелите и с останалите бих си купил едно прасе и туба вино да полея новите радиатори :-D
ivanovbg - майстор
нед яну 07, 2024 8:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед яну 07, 2024 8:37 pmivanovbg написа:
Да ти отварям ли очите???
...
Иванов, аз затварям очи, като стана въпрос за това.
Надолу няма какво да коментирам.

2000/600-22 518W, t1 35гр., t2 30гр., при 20гр. на помещението.
1400/600-33 514W .............аналогично....................................

Вярвам на данни от производител.
Вие кой бяхте, Иванов?
Не знам какви са тези производители, но 33/600/1400 е 4300вата максимално, а 22/600/2000 е 5300вата. Излъчването е повече при уж по малка площ. Мисли малко!

Откъде идват тези твоите данни. Дай линк, щот си мисля, че послъгваш.
нед яну 07, 2024 9:29 pmivanovbg написа:
...Откъде идват тези твоите данни. Дай линк, щот си мисля, че послъгваш.
Иванов, сякаш изобщо не вникваш в написаното от другите- нямаш цялостен поглед върху темата.
Не си забелязал, че с Hursa имаме практически еднакви данни по определен въпрос.

4284w за 2000/600-22
4303w за 1400/600-33
Това са мощностите при dT 60.

Ако ти не си даваш сметка,че тук четат хиляди хора, аз не си позволявам да бъда толкова повърхностен.
Освен това, не си слагам грях на душата.
На теб да дам линк?! Намери си го!
Да не мислиш, че някой ми е дал?
Може да провериш кога съм се регистрирал- лесната част. За да си дадеш сметка как съм се се образовал, във времето, трябва да се потрудиш.
Най лесно за теб е да обявиш доказани хора за "ебахти тъпите монтажници", без да имаш представа от материята. Лекомислено.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон яну 08, 2024 10:54 am, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Точно, че много хора четат! Лъжеш кат циганин ей. Ако беше отворил линка дет съм дал с цените си пише ПАНЕЛНИ РАДИАТОРИ ТИП 22, 600/2000- 5298W
А мощността на тип 33/600/1400 е 4300, вярно, но при 60⁰
пон яну 08, 2024 10:11 amivanovbg написа:
Точно, че много хора четат! Лъжеш кат циганин ей. Ако беше отворил линка дет съм дал с цените си пише ПАНЕЛНИ РАДИАТОРИ ТИП 22, 600/2000- 5298W
А мощността на тип 33/600/1400 е 4300, вярно, но при 60⁰
Благодаря за откровението!
Не, че ще разбереш какво сам си написал, но за всеки случай го запазвам.
Възможно е да имаш интелигентен приятел, който също чете.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 07, 2024 9:00 pmHursa написа:
Щом тези китайски не са скъпи и са действително добри, като е изпробвано от специалист - можем само да го слушаме :)
Българските Клима 2000 са още по-евтини, има и от тях по-евтини, но са малко Old scool :cool:
Hursa - майстор
ivanovbg написа:
Дай линк
Различните производители дават различни мощности за едни и същи размери на радиаторите – което е нормално, стига да са верни. По-лошото е, че някой ги дават при различни параметри на водата – някой при 90 градуса входяща – съответно пишат големи мощности. Друг е въпроса до колко им са коректни данните, до колко са завишени. Затова мисля е добре да се сравняват такива от един производител, дори ако както в случая сравняваме радиатори с конвектори – ако мамят, да се надяваме да мамят еднакво за цялата си продукция. Данните са от каталога на „KORADO” за радиатори – изглежда много добре разработен, подробен – как да се изчислява при различни параметри, как са получени различните коефициенти за различни модели и размери. Имам стария, който май е по-добър най-новия им – с детайлни обяснения и поне до колкото разбирам - много коректни (не като в наръчника – който сте дали :)) Скъпи им са радиаторите, но сигурно има защо, преди са предлагали и по-евтина серия от които май още може да се намери.
пон яну 08, 2024 3:33 pmLazarGanev написа:
Българските Клима 2000 са още по-евтини, има и от тях по-евтини
Според мен - производителя може да се издъни много повече при проектирането и изработката на конвектор, от колкото при сравнително простия, като конструкция и надежден панелен радиатор. Все пак тези отоплителни системи веднъж изградени се надяваме да работят без проблеми десетки години, дали е добре да търсим най-евтиното. Ясно, че конвекторите са добро решение (в пъти по-добро от т. н. „подово“ :)), но си имат и недостатъци по сравнение радиаторите.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Въпрос за водни конвектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: