• 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Абе кой ви ги продава с 30 лв по скъпи тези термостати .
rosso666 - специалист
Колега Петров не съм пробвал да пусна горелката без термостата.Тя горелкатра ми беше ератовска ама второ поколение(ти беше с 4-то)
Нямаше модулация и подобни екстри.Сега вече е с друг контролер но пак не бих пробвал без термостат.
Постигането на определена стайна температура ще е много по-трудно от към настройки .
ПОздрави.
П.П-колега "филма топло'' защо не му уреди едно салусче по-евтинко???щом ги намиреш евтини.И аз толкова го взех 120 лева
naskov - майстор
107лв са в БГ Терм.
аз имам котле прити с две вратички и пепелник около 22 кв, въпроса ми е дали мога да му сложа пелетна горелка и каква да предпочета, съответно ориентировъчни цени, разход на денонощие и т.н. имам три радиатора 600/60 ламаринени стражица, един алуминиев 3 глидера на 180 см и бойлер. Тази зима изкарах с 7 кубика сурови дърва и 3 чувала брикети
naskov - майстор
Най-малката от всички предлагани ще ти е предостатъчна.
добре, ама марка - все пак вие сте специалисти в тази насока. не искам да се хвърля на нещо съвсем непознато, трябва ли да се преработва котлето по някакъв начин - тук четох за чугунени плочи и т.н. съвсем не съм наясно с нещата и затова моля за повечко обяснения; като за неук човек /въпреки всички образования които имам, те са в друга насока/.
rosso666 - специалист
Колега отиди в прити(нали от там ти е котела)кажи им какво искаш да правиш и ги разпитай подробно да ти обеснят какво се префасонира н котела.даже и тв предлагат някакви горелки ,но незнам какво представлявАт..но поне информацията която ще ти дадът ще ти помогне.
Поздрави
на rossoo в каталога на Прити има само една горелка и тя е 35 kW,което според мен е твърде много и вероятно неефективно, моето котле е прити МА18, 18 кW. търся чист и сравнително евтин вариянт за отопление, като се има предвид че вероятно ще изнеса котлето извън къщата, в съседно помещение. Другото което видях в каталога на Прити е че същото на външен вид котле ползват за тяхното котле 35 kW. Ще отида до Горна Оряховица и ще видя на место какви са разликите в конструкцията. Благодаря за сега.
Юлиян Петров - помощник
Здравейте, да споделя и аз след монтажа на стайния термостат ефекта е по равномерна температура в помещенията но за съжаление със същия разход на пелети 50 кг. Задал съм му от 06:00 до 11:00 часа 22 градуса от 11:00 до 16:00ч. 20град. и от 16:00 до 23:00 ч 22град. от 23:00 до 06:00ч. 20град. аз ли бъркам някъде не знам имам чуството че когато термостата каже на горелката да спре доста бързо изтива водата от 60град. на 30гр. за около 20 мин. това нормално ли е ? Оставам с убеждението че комбинацията на горелка и Виадрус е голямо дърво :x искам да питам освен чугунените плочи които се редят в котела има ли още нещо с което да подобря ефективността му. Водата я държа на 60 градуса има ли някакъв чалъм с помпата сега е нагласена да се включва на 35 градуса. Благодаря на Лазар и Филма за насоките за свързването на стайния термостат.
n.ganev - майстор
Защо не пробваш да настроиш термостата на помпата да включва при 55-56 градуса и да изключва при същите градуси? Така помпата ще спре при 55гр. и котела няма дя изстива до тези 30гр. и съответно при нов старт на горелката ще ти е необходимо по-малко гориво за достигане на желаните градуси / поне 60 /.
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: